ME21: Prvým semifinalistom je Španielsko, v derby s Portugalskom jasne dominovalo

NETKY.SK • 21 Jún 2017, 09:14 • 2 min

Bydgoszcz/Gdyňa - Futbalisti Španielska si ako prví zabezpečili postup do semifinále na európskom šampionáte hráčov do 21 rokov v Poľsku. V utorňajšom druhom zápase B-skupiny zdolali Portugalsko 3:1 a už ich nikto nemôže zosadiť z prvej priečky tabuľky. Ich súper môže postúpiť ešte ako najlepší tím z druhých miest.

Španieli sa ujali vedenia v 21. minúte zásluhou Saúla Nígueza, na 2:0 zvýšili po hodine hry Sandro Ramírez. V 77. minúte síce znížil Bruma, no v nadstavenom čase spečatil triumf favoritov Williams.

Hráči Srbska remizovali v utorok vo svojom druhom zápase B-skupiny s rovesníkmi z Macedónska 2:2. Srbi sa ujali vedenia v 24. minúte zásluhou Mijata Gačinoviča, vyrovnanie prišlo po hodine hry, keď Enis Bardhi potrestal ruku v šestnástke a premenil pokutový kop. Sedem minút pred koncom riadneho času poslal Macedónsko do vedenia striedajúci Nikola Gjorgjev, no o deľbu bodov sa nakoniec postaral Uroš Djurdjevič. Oba tímy tak majú po dvoch dueloch na konte po jednom bode a už nemôžu postúpiť.

ME hráčov do 21 rokov v Poľsku - B-skupina

Bydgoszcz

Srbsko - Macedónsko 2:2 (1:0)

Góly: 24. Gačinovič, 90. Djurdjevič - 64. Bardhi (z 11m), 83. Gjorgjev, ŽK: Jovanovič, Plavšič, Veljkovič, Milinkovič-Savič, Pankov - Markoski, Elmas, ČK: 90.+5 Pankov

Portugalsko - Španielsko 1:3 (0:1)

Góly: 77. Bruma - 21. Niguez, 65. Ramirez, 90.+3 Williams, ŽK: Neves, Fernandes, Paciencia, Semedo - Ceballos

1. Španielsko 2 2 0 0 8:1 6*

2. Portugalsko 2 1 0 1 3:3 3

3. Srbsko 2 0 1 1 2:4 1

4. Macedónsko 2 0 1 1 2:7 1