ME16: Nemci pokorili Talianov 4:1, výhru Portugalska trafil Ronaldo

NETKY.SK • 30 Marec 2016, 08:08 • 2 min

BRATISLAVA - V utorňajšom šlágri asociačného termínu vyhrali futbalisti Nemecka v Mníchove nad rivalom z Talianska 4:1. Úradujúci majstri sveta dali zabudnúť na predchádzajúcu domácu prehru s Anglickom (2:3) a "squadre" uštedrili lekciu.

Výber trénera Joachima Löwa viedol v súboji už 4:0 po góloch Toniho Kroosa, Maria Götzeho, Jonasa Hectora a Mesuta Özila, za hostí len znížil Stephan El Shaarawy. V portugalskej Leirii vyhral domáci výber po góloch Naniho a Cristiana Ronalda 2:1 nad Belgickom, ktorému nestačil ani zásah Romelua Lukakua. Duel sa mal pôvodne hrať na Štadióne Kráľa Baudouina v Bruseli, no vzhľadom na bezpečnostné opatrenia sa dejisko presunulo do Leirie. Belgičania vybehli na rozcvičku v tričkách s nápisom: "Na pamiatku všetkých obetí - Brusel 22. 3. 2016". Pri samovražedných útokoch na letisku a v metre zahynulo 35 ľudí.

Futbalisti Srbska vyhrali v utorňajšom prípravnom zápase v Estónsku 1:0.

Účastník letných EURO vo Francúzsku z Islandu dokázal zvíťaziť v Pireuse nad Gréckom 3:2. Domáci síce viedli po góloch Konstantinosa Fortounisa, ktorý hráva v miestnom Olympiakose 2:0, ale hostia súboj dokonale otočili gólmi Arnora Ingviho Traustasona, Sverrira Ingiho Ingasona a Kolbeinna Sigthorssona.

Futbalisti Lotyšska, ktorí v piatok v Trnave proti Slovákom ukopali remízu 0:0, deklasovali Gibraltár 5:0. Hoci sa prvý polčas proti outsiderovi trápili, v tom druhom mu na jeho pôde nadelili päť gólov.

V Oslo sa v škandinávskom derby zrodila výhra domácich Nórov nad Fínmi 2:0.

Ďalší účastník kontinentálneho šampionátu Albánsko vyhral na pôde Luxemburska 2:0. Domáci prišli v poslednej minúte prvého polčasu o vylúčeného brankára Jonathana Jouberta a hostia početnú výhodu v druhom polčase využili.

V Tbilisi zaznamenal na lavičke Gruzínska debut tréner Vladimír Weiss st., bývalý reprezentačný kormidelník Slovákov. Jeho zverenci remizovali s Kazachstanom 1:1.

V ďalších utorňajších dueloch Rakúšania vo Viedni prehrali s Tureckom 1:2, Česi remizovali vo Švédsku 1:1 a Bosna a Hercegovina dokázala vyhrať vo Švajčiarsku 2:0.

Grécko - Island 2:3 (2:1)

Góly: 19. a 31. Fortounis (prvý z 11 m) - 34. Traustason, 70. Ingason, 81. Sigthorsson