ME vo vodnom póle: Srbi obájili zlato, zdolali domácich Maďarov

NETKY.SK • 28 Júl 2014, 09:48 • 2 min

BUDAPEŠŤ - Reprezentanti Srbska sa opäť stali majstrami Európy vo vodnom póle, keď finálovým triumfom 12:7 v Budapešti nad domácimi Maďarmi obhájili zlato spred dvoch rokov z holandského Eindhovenu.

Balkánci v nedeľu oplatili svojmu súperovi prehru 6:8 zo základnej skupiny, keď už po druhej štvrtine viedli o päť gólov (7:2). Po zmene strán sa síce domáce družstvo pokúšalo vrátiť do zápasu, ale skúsení Srbi už nepripustili zvrat.

Srbsko ako nástupnícka krajina Juhoslávie či Srbska a Čiernej Hory získalo z ME už dvadsiatu medailu, dovedna má bilanciu 6 zlatých, 9 strieborných a 5 bronzových cenných kovov. Najúspešnejší sú aj naďalej Maďari, ktorí k dvanástim zlatým a piatim bronzovým medailám pridali v nedeľu šieste striebro. Na najcennejší kov čaká Maďarsko už 15 rokov.

V dramatickom súboji o 3. miesto si v nedeľu poradili Taliani s Čiernohorcami 11:9, keď o svojom triumfe rozhodli až v záverečnej štvrtine.

ME mužov vo vodnom póle - Budapešť (Maď.) - nedeľňajšie výsledky:

finále:
Maďarsko - Srbsko 7:12 (1:3, 1:4, 4:2, 1:3)
Góly: Vámos 3, Szivós, Erdélyi, Dániel Varga a Dénes Varga po 1 - Gocič 3, Mandič a Filipovič po 2, Čuk, D. Pijetlovič, Aleksič, Prlainovič a Radjen po 1

o 3. miesto:
Taliansko - Čierna Hora 11:9 (1:3, 5:3, 2:2, 3:1)
Góly: Giorgetti 4, Figlioli a Aicardi po 3, Figari 1 - M. Janovič 3, Ivovič 2, Brguljan, Petrovič, Klikovac a Mišič po 1

Konečné poradie: 1. Srbsko, 2. Maďarsko, 3. Taliansko, 4. Čierna Hora, 5. Chorvátsko, 6. Grécko, 7. Španielsko, 8. Rumunsko, 9. Nemecko, 10. Francúzsko, 11. Rusko, 12. Gruzínsko