Matej Beňuš si vo finále vybojoval bronzovú medailu

NETKY.SK • 8 Jún 2013, 13:36 • 2 min

KRAKOV - Prvým majstrom Európy vo vodnom slalome na XIV. šampionáte starého kontinentu v poľskom Krakove sa v C1 mužov stal Nemec Jan Benzien. Jediný Slovák vo finále Matej Beňuš vybojoval bronzovú medailu, celkovo svoju šiestu z ME v kariére (4 - 1 - 1), druhú v pretekoch jednotlivcov (0 - 1 - 1). Na pódiu pre medailistov ho ešte preskočil obhajca minuloročného prvenstva zo šampionátu v Augsburgu a strieborný olympijský medailista z Londýna 2012 Sideris Tasiadis z Nemecka.

Ďalší dvaja slovenskí kanoisti sa nekvalifikovali do finálovej desiatky pretekárov. V semifinále obsadil Jerguš Baďura 12. miesto, Alexander Slafkovský skončil dvadsiaty. Finálový blok v areáli Kolna pokračuje pretekmi K1 mužov a C1 žien. Slovensko v týchto kategóriách nemá zastúpenie.

Neoficiálne výsledky - finále - C1 muži:
1. Jan Benzien (Nem.) 89,80 (0), 2. Sideris Tasiadis (Nem.) 91,22 (2), 3. Matej Beňuš (SR) 91,57 (0), 4. Jon Erguin (Šp.) 95,04 (2), 5. Ander Elosegi (Šp.) 95,16 (2), 6. Denis Gargaud Chanut (Fr.) 96,12 (4),... v semifinále 12. Jerguš Baďura 96,78 (2), 20. Alexander Slafkovský (obaja SR) 100,88 (8) - nepostúpili do finále