Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná
Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná
26.10.2017 12:12 Domov
Matečná splnila svoj sľub, poľnohospodárom sa začnú vyplácať sľúbené preddavky
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.10.2017 12:12 Domov

Matečná splnila svoj sľub, poľnohospodárom sa začnú vyplácať sľúbené preddavkyBRATISLAVA - Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začne prvýkrát od svojho vzniku vyplácať poľnohospodárom preddavky na priame podpory.


Uviedla to vo štvrtok na brífingu šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná (nominantka SNS) za účasti generálneho riaditeľa PPA Juraja Kožucha. Informovala, že ich získajú farmári v podporných schémach na chov bahníc, jariek a kôz, na výkrm vybraných kategórií hovädzieho dobytka a v platbách na kravy chované v systéme s trhovou produkciou mlieka.

 

Podľa Matečnej ide o historický okamih. "Plníme náš sľub spraviť z Pôdohospodárskej platobnej agentúry modernú, efektívnu a transparentnú inštitúciu na pomoc slovenským poľnohospodárom. Dneškom sa PPA zaraďuje medzi moderné európske inštitúcie, ktoré dokážu vyplácať svojim poľnohospodárom preddavky. Práve rýchlejší prístup k financiám je jedným zo spôsobov, ktorým podporíme živočíšnu výrobu na Slovensku," povedala Matečná.

 

PPA v žiadostiach v týchto podporných schémach podľa MPRV uskutočnila administratívne kontroly vrátane krížových kontrol plnenia kritérií oprávnenosti, plnenia podmienok krížového plnenia a obstarala si potrebné podklady, ktorými sú podania, vyjadrenia účastníka konania, dôkazy a zrealizovala kontroly na mieste.

 

"V týchto dňoch už preddavky dostávajú farmári na svoje účty. Celkovo 3645 žiadateľom, ktorí splnili podmienky pre poskytnutie platieb, vyplatíme na preddavkoch 18,4 milióna eur. Slovenským farmárom vyplácame preddavky v maximálnej možnej výške, ktorú povoľuje legislatíva EÚ, a to až 50 %," doplnil Kožuch.

 

Európska legislatíva podľa agrorezortu umožňuje členským štátom vyplácať preddavky najskôr od polovice októbra kalendárneho roku až do výšky 50 % pokiaľ ide o priame platby. Priame platby sa pritom môžu podľa legislatívy EÚ začať vyplácať najskôr od 1. decembra kalendárneho roku.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok