Testovaných na slovensku
10288
Infikovaných na slovensku
426
Infikovaných svetovo
937560
Úmrtí svetovo
47428
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
08.03.2020 10:38 Osobnosti
Maštalír: Školské roky boli najkrajšie a najbezstarostnejšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.03.2020 10:38 Osobnosti

Maštalír: Školské roky boli najkrajšie a najbezstarostnejšieBRATISLAVA - Slovenský herec Tomáš Maštalír si pri nakrúcaní seriálu Pán profesor intenzívne zaspomínal na časy, keď bol sám školopovinný.


„Keď ste v tej učebni a pohybujete sa po škole, tak samozrejme, že sa vám nejakým spôsobom vyplavujú spomienky,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA.

Známy interpret si po dlhých rokoch dnes pripomína čas, ktorý strávil v školskej lavici, s úsmevom na tvári. „Po dvadsiatich rokoch v produktívnom živote spomínam na školské obdobie ako na jedno z najkrajších a najbezstarostnejších, ťažko dokážem na čokoľvek z tých čias pozerať negatívne, ani sa nedá povedať, že by som vyslovene neznášal nejaký predmet, že by sa mi stavali chlpy a mal som z neho koprivku, to nie. Myslím, že aktuálne bol vždy najneobľúbenejší ten, z ktorého sa išla písať písomka, inak všetko malo svoj význam, svoju úlohu a v konečnom dôsledku bolo všetko dobré,“ usúdil 42-ročný rodák z Trnavy.

 

„Samozrejme, že som ako študent nebol iný v tom, že som sa tešil, keď niečo odpadlo, tešil som sa na prázdniny, bolo mi ľúto, keď končili. Nebol som ranné vtáča, mal som problém ísť večer spať a ráno vstávať pre mňa nebolo ľahké, každé ráno by som spal dlhšie... Tešil som sa na víkend, na prestávku, aj na spolužiakov, s ktorými sme v tej triede nejaký čas akoby spolu žili... Každý deň človek stretol kamarátov a známych, to bolo príjemné,“ poznamenal herec.

 


Šťastie mal pritom nielen na spolužiakov, ale aj na učiteľov. „Mal som veľké šťastie aj na svojich triednych učiteľov a ročníkových vedúcich. Mal som aj obľúbených učiteľov, práve pre ich iný a svojský prístup, keď predmetom tých stretnutí na hodinách nebola len samotná látka, ktorú sme museli prebrať, a ten profesor bol sám o sebe pre človeka inšpiráciou alebo nejakým dobrým príkladom,“ ozrejmil Maštalír.

Podobného učiteľa dnes v seriáli sám stvárňuje. „V Pánovi profesorovi hrám stredoškolského učiteľa Sama, ktorý má trošku neštandardný prístup, snaží sa kopec tej nudnej teórie obohatiť praktickými príkladmi a to učivo demonštruje na praktických veciach, robí to svojským spôsobom. Jeho záujem o študentov nie je ohraničený len nejakým učivom, je triedny učiteľ, svojich žiakov má veľmi rád a keďže je slobodný mládenec a nemá vlastnú rodinu, vníma ich tak trošku ako svoje deti a cíti za nich zodpovednosť. Keď majú nejaký problém aj mimo školy, pomáha im ho riešiť a stojí pri nich," priblížil herec.
 reklama


reklama


Zdroj: SITA/netky Jana Hupková

Foto:  FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok