Márquez vyhral úvodnú VC Kataru v MotoGP

NETKY.SK • 24 Marec 2014, 08:19 • 2 min

DAUHA - Obhajca prvenstva v kráľovskej kategórii MotoGP španielsky jazdec Marc Márquez zvíťazil na nedeľňajšej Veľkej cene Kataru - úvodnom podujatí sezóny 2014 majstrovstiev sveta cestných motocyklov.

Na okruhu v Dauhe obsadil v nočných pretekoch druhú pozíciu Talian Valentino Rossi, tretí skončil Márquezov krajan Dani Pedrosa.

V Moto2 zvíťazil španielsky pretekár Esteve Rabat (Kalex), v kubatúre Moto3 bol najlepší Austrálčan Jack Miller na KTM.

Najbližšie sa jazdci predstavia 13. apríla na Veľkej cene Americas v americkom Austine.

Veľká cena Kataru - výsledky:

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Repsol Honda 42:40,561 min, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +0,259, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Repsol Honda +3,370 s
Celkové poradie (po 1 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 25 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 20, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 16, 4. Aleix Espargaró (Šp.) Yamaha 13, 5. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 11, 6. Cal Crutchlow (V. Brit.) Ducati 10

Moto2: 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 40:20,963 min, 2. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex +0,040, 3. Mika Kallio (Fín.) Kalex +1,059
Celkové poradie (po 1 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 25 bodov, 2. Takaaki Nakagami (Jap.) Kalex 20, 3. Mika Kallio (Fín.) Kalex 16, 4. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter 13, 5. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 11, 6. Simone Corsi (Tal.) Forward KLX 10

Moto3: 1. Jack Miller (Aus.) KTM 38:05,810, 2. Alex Márquez (Šp.) Honda +0,233, 3. Efrén Vázquez (Šp.) Honda +0,280

Celkové poradie (po 1 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 25 bodov, 2. Alex Márquez (Šp.) Honda 20, 3. Efrén Vázquez (Šp.) Honda 16, 4. Miguel Oliveira (Portug.) Mahindra 13, 5. Álex Rins (Šp.) Honda 11, 6. Jakub Kornfeil (ČR) KTM 10