Márquez naďalej dominuje, vyhral aj na VC Holandska

NETKY.SK • 28 Jún 2014, 16:11 • 2 min

ASSEN - Španiel Marc Márquez dominuje v pretekoch MotoGP aj naďalej, jazdec tímu Repsol Honda zvíťazil aj na ôsmom podujatí tohtoročného seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov v triede MotoGP - Veľkej cene Holandska v Assene.

Obhajca celkového prvenstva skončil v kvalifikácii na druhom mieste, no v sobotňajších pretekoch pohodlne vyhral. Druhý skončil Talian Andrea Dovizioso s odstupom vyše šiestich sekúnd. Na treťom mieste skončil tímový kolega lídra celkového poradia Dani Pedrosa, ktorý zaostal za víťazom viac ako desať sekúnd.

Márquez sa stal prvým jazdcom so všetkými triumfami na úvodných ôsmich podujatiach od roku 1971, keď sa to naposledy podarilo Giacomovi Dagostinimu. "Pred pretekmi som sa cítil veľmi nervózny. Podmienky boli nebezpečné, kľúčové bolo zvoliť správne pneumatiky. Bolo riskantné prezuť z mokrých na suché gumy, ale každým kolom som sa cítil lepšie," povedal španielsky jazdec.

Dvadsaťjedenročný Márquez vedie c celkovom poradí vedie už o 72 bodov pred Talianom Valentinom Rossim a Pedrosom, ktorí majú zhodne po 128 bodov.

Veľká cena Holandska - sobota - výsledky:

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 43:29,954 min, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati +6,714 s, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda +10,791, 4. Aleix Espargaró (Šp.) Forward Yamaha +19,199, 5. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +25,813, 6. Andrea Iannone (Tal.) Ducati +29,003
Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 200 bodov, 2. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 128, 3. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 128, 4. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 91, 5. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 81, 6. Aleix Espargaró (Šp.) Forward Yamaha 67

Moto2: 1. Antohny West (Aust.) Speed Up 46:02,089 min, 2. Maverick Viňales (Šp.) Kalex +0,318 s, 3. Mika Kallio (Fín.) Kalex +0,743, 4. Johann Zarco (Fr.) Caterham Suter +7,300, 5. Alex de Angelis (S. Mar.) Suter +11,253, 6. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter +14,932
Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 157 bodov, 2. Mika Kallio (Fín.) Kalex 131, 3. Maverick Viňales (Šp.) Kalex 109, 4. Dominique Ägerter (Švaj.) Suter 71, 5. Simone Corsi (Tal.) Kalex 69, 6. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter 61

Moto3: 1. Álex Márquez (Šp.) Honda 38:07,648 min, 2. Álex Rins (Šp.) Honda +2,960, 3. Miguel Oliveira (Portug.) Mahindra +3,644, 4. Alexis Masbou (Fr.) Honda +16,350, 5. Niccoló Antonelli (Tal.) KTM +16,466, 6. Efrén Vázquez (Šp.) Honda +16,787
Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Jack Miller (Aus.) KTM 117 bodov, 2. Romano Fenati (Tal.) KTM 110, 3. Álex Márquez (Šp.) Honda 110, 4. Álex Rins (Šp.) Honda 107, 5. Efrén Vázquez (Šp.) Honda 102, 6. Isaac Viňales (Šp.) KTM 82