Marián Hossa najproduktívnejší, Surového šesť mínusiek

NETKY.SK • 19 Február 2014, 09:10 • 2 min

SOČI - Slovenským lídrom kanadského bodovania na zimných olympijských hrách v Soči bol útočník Marián Hossa. Krídelník prvej formácie v štyroch stretnutiach nazbieral dva góly (oba v utorok do siete Česka, pozn.) a jednu asistenciu.

Otvoriť časovú os

Tridsaťpäťročný ťahúň Chicaga v NHL bol s 13 pokusmi zároveň najusilovnejším strelcom výberu SR. Gólovo sa spomedzi zverencov Vladimíra Vůjtka presadila v Soči už len trojica Tomášov - Tatar, Jurčo a Surový.

Najproduktívnejším slovenským obrancom pod piatimi kruhmi bol s dvoma asistenciami Andrej Sekera. Iný bek - Andrej Meszároš - bol najtrestanejším hráčom SR (6 tr. minút). V štatistike plus/mínus dopadli najlepšie Michal Handzuš a Tomáš Tatar (obaja +1), najhorší v tomto smere bol Tomáš Surový (-6). Najvyťaženejším Slovákom bol Sekera s priemerom 24:05 min v jednom stretnutí, nasledovali Zdeno Chára (23:31) a Michal Handzuš (20:00).
Spomedzi brankárov SR bola na tom v Soči najlepšie pôvodne avizovaná trojka - Ján Laco. Gólman Donecka v KHL odchytal na turnaji takmer 125 minút, inkasoval 5 gólov a dosiahol 92,31-percentnú úspešnosť zásahov.
Slováci v utorkovom súboji o postup do štvrťfinále podľahli Čechom 3:5 a ich účinkovanie na turnaji sa skončilo.

Tomáš Marcinko 1 0 0 0 -2 2 0

Za menom hráča nasleduje počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, bodov, plus/mínus bodov, trestných minút a striel.

Brankári:
Ján Laco 124:56 60 5 2,40 92,31
Jaroslav Halák 93:30 48 8 5,13 85,71
Peter Budaj 26:30 6 2 4,53 75,00

Za menom brankára nasleduje počet odchytaných minút, úspešných zásahov, inkasovaných gólov, priemer gólov na zápas a percentuálna úspešnosť.