ManCity po výhre 2:0 nad FC Chelsea do štvrťfinále Anglického pohára

NETKY.SK • 16 Február 2014, 09:00 • 2 min

MANCHASTER - Futbalisti Manchestru City zdolali v sobotňajšom stretnutí osemfinále Anglického pohára (FA Cupu) tím FC Chelsea 2:0 a postúpili medzi posledných osem účastníkov. "Citizens" tak súčasne hráčom zo Stamford Bridge odplatili dve ligové prehry z tejto sezóny.

Skóre zápasu otvoril už po 16 minútach Stevan Jovetič, ktorý si nabehol na kolmicu do šestnástky a obhodil vybiehajúceho brankára Petra Čecha. Druhý úspech domácich zaznamenal v 67. minúte Samir Nasri.

Stretnutie na štadióne Etihad bolo súčasne aj mikrosúbojom známych trénerov Manuela Pellegriniho a Jose Mourinha. Čílsky kormidelník sa tešil len z druhého triumfu nad portugalským kolegom z desiatich vzájomných zápasov.