Manchesterské derby vyhralo City, rozhodol Agüero

NETKY.SK • 9 Apríl 2013, 08:53 • 2 min

MANCHESTER - V pondeľňajšej dohrávke 32. kola anglickej futbalovej Premier League vyhral majster Manchester City na štadióne mestského rivala United 2:1.

Na Old Trafford v derby padali góly v druhom dejstve, hostia šli do vedenia vďaka Jamesovi Milnerovi, "červení diabli" vyrovnali v 59. minúte, keď si dal vlastný gól Vincent Kompany. Tím talianskeho trénera Roberta Manciniho strhol výhru na svoju stranu v 78. minúte, keď sa presadil argentínsky kanonier Sergio Agüero.

City na druhom mieste tabuľky stiahol náskok vedúceho United na 12 bodov, do konca ročníka zostáva sedem kôl.