Manchester United zaznamenal pod van Gaalom v USA druhé víťazstvo

NETKY.SK • 27 Júl 2014, 10:08 • 2 min

DENVER - Futbalisti Manchestru United vyhrali pod vedením nového trénera Louisa van Gaala na zámorskom turné aj svoj druhý zápas.

Angličania zdolali v rámci medzinárodného Pohára šampiónov v Denveri popredný taliansky tím AS Rím v zápase plnom pekných gólov 3:2.

"Červení diabli" viedli po polčase 3:0, keď dva zásahy zaznamenal Wayne Rooney a pripravil aj gól pre španielskeho reprezentanta Juana Matu. Rimania však znížili po paráde Miralema Pjaniča, ktorý v 75. minúte skóroval strelou zo 60 metrov. V 89. minúte už len skorigoval výsledok z jedenástky Francesco Totti. Manchester tak nadviazal na štvrtkové víťazstvo 7:0 nad Los Angeles Galaxy.

Manchester sa predstaví za morom ešte proti Interu Miláno a 2. augusta nastúpi na Michigan Stadium proti Realu Madrid, kde sa očakáva návšteva 110.000 divákov.

V druhom zápase turnaja prehral Real Madrid ešte bez nových posíl Toniho Kroosa a Jamesa Rodrigueza s talianskym Interom Miláno po jedenástkach 2:3. V riadnom čase sa duel skončil 1:1, keď Madrid dostal do vedenia v 10. minúte Gareth Bale a v 69. vyrovnal z penalty Mauro Icardi.

Pohár šampiónov v USA:
      Manchester United - AS Rím 3:2 (3:0)
      Góly: 36. a 45.+1 Rooney (druhý z 11m), 39. Mata - 75. Pjanič, 89. Totti (z 11m)
      Real Madrid - Inter Miláno 1:1 (1:0) - 2:3 na 11m
      Góly: 10. Bale - 69. Icardi (z 11m)