Manchester United, PSG a FC Barcelona kráčajú suverénne

NETKY.SK • 18 Október 2017, 22:56 • 2 min

BRATISLAVA - Veľkí favoriti zatiaľ body nestrácajú. PSG má po troch zápasoch impozantné skóre, Barca zvládla zápas proti Olympiakosu, aj keď hrala polčas bez vylúčeného Piqueho a rovnako bez straty bodu sú aj United. V šlágri kola Chelsea remizovala s AS Roma.

Futbalisti AS Rím vybojovali v šlágri stredajšieho programu Ligy majstrov 2017/2018 bod za remízu 3:3 na štadióne FC Chelsea. Hostia pritom prehrávali o dva góly, dokázali vyrovnať a chvíľu dokonca viedli. Chelsea je na čele tabuľky C-skupiny so ziskom siedmich bodov, AS na druhom mieste má o dva menej.

David Luiz otvoril skóre umiestnenou strelou, hosťujúci kapitán Radja Nainggolan mal veľkú príležitosť na vyrovnanie po polhodine hry. Neprekonal však Thibauta Courtoisa a úradujúci anglický šampión zdvojnásobil svoj náskok zásluhou jedného z protiútokov. Lopta sa dostala k Edenovi Hazardovi, ktorý nezaváhal. Rimanom sa podarilo znížiť v závere prvého polčasu po individuálnom prieniku a tečovanej strele Aleksandra Kolarova, po prestávke otočili vývoj vo svoj prospech. Edin Džeko skóroval dva razy, najmä jeho prvý zásah volejom potešil oči fanúšikov. O góly v sieti "modrých" sa postarali bývalí hráči Manchestru City. Takisto Chelsea našla dvojgólového hrdinu, Hazard stanovil výsledok hlavičkou v 75. minúte.

V druhom zápase "céčka" si pre časový posun už od 18.00 h SELČ zmerali sily FK Karabach a Atletico Madrid. Domáci udržali bezgólovú remízu s favoritom napriek tomu, že pätnásť minút pred koncom riadneho hracieho času sa po druhej žltej a červenej karte predčasne porúčal pod sprchy Dino Ndlovu.

Juventus Turín uspel v D-skupine nad Sportingom Lisabon 2:1. Domáci favorit prekvapujúco zaostával po vlastnom góle Alexa Sandra v dvanástej minúte, Miralem Pjanič odpovedal s blížiacou sa polhodinou hry a rozhodnutie priniesol Mario Mandžukič v poslednej desaťminútovke.

Hráči FC Barcelona si na svojej pôde poradili s Olympiakosom Pireus 3:1 vďaka vlastnému gólu Dimitriosa Nikolaoua z osemnástej minúty a presným zásahom Lionela Messiho a Lucasa Digneho po zmene strán. Kataláncov neohrozilo ani vylúčenie Gerarda Piqueho na konci prvého polčasu. Na konte majú deväť bodov, na konci inkasovali od Nikolaoua prvý gól v skupinovej fáze.

Bayern Mníchov triumfoval aj v druhom vystúpení pod trénerským vedením Juppa Heynckesa, doma prevýšil Celtic Glasgow 3:0.

Paríž St. Germain zvíťazil v B-skupine aj do tretice (4:0), o jeho úspechu na trávniku Anderlechtu Brusel rozhodli už v úvodnom dejstve Kylian Mbappé s Edinsonom Cavanim. Neymar a Angel Di Maria pridali po prestávke tretí, resp. štvrtý zásah. Parížania sa hrdia skóre 12:0.

V A-skupine sa zrodili dve víťazstvá hostí. FC Bazilej prekonal CSKA Moskva 2:0, Manchester United zdolal tesnejšie 1:0 Benficu Lisabon a rovnako ako FC Barcelona a Paríž St. Germain nazbieral plný počet bodov.

Sumáre 3. kola skupinovej fázy LM 2017/2018:

A-skupina:

Benfica Lisabon - Manchester United 0:1 (0:0)

Gól: 65. Rashford. ČK: 90.+2 Luisao (Benfica) po 2. ŽK, rozhodoval: Zwayer (Nem.)

CSKA Moskva - FC Bazilej 0:2 (0:1)

Góly: 29. Xhaka, 90. Oberlin. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Tabuľka A-skupiny:

1. Manchester United 3 3 0 0 8:1 9

2. FC Bazilej 3 2 0 1 7:3 6

3. CSKA Moskva 3 1 0 2 3:7 3

4. Benfica Lisabon 3 0 0 3 1:8 0

B-skupina:

Bayern Mníchov - Celtic Glasgow 3:0 (2:0)

Góly: 17. Müller, 29. Kimmich, 51. Hummels. Rozhodoval: Karasev (Rus.)

Anderlecht Brusel - Paríž St. Germain 0:4 (0:2)

Góly: 3. Mbappé, 44. Cavani, 66. Neymar, 88. Di Maria. Rozhodoval: Královec (ČR) /asistent SLYŠKO (SR)/

FK Karabach - Atletico Madrid 0:0

ČK: 75. Ndlovu (Karabach) po 2. ŽK, rozhodoval: Buquet (Fr.)

FC Chelsea - AS Rím 3:3 (2:1)

Góly: 37. a 75. Hazard, 11. Luiz - 64. a 70. Džeko, 40. Kolarov. Rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Tabuľka C-skupiny:

1. FC Chelsea 3 2 1 0 11:4 7

2. AS Rím 3 1 2 0 5:4 5

3. Atletico Madrid 3 0 2 1 1:2 2

4. FK Karabach 3 0 1 2 1:8 1

D-skupina:

Juventus Turín - Sporting Lisabon 2:1 (1:1)

Góly: 29. Pjanič, 84. Mandžukič - 12. Sandro (vlastný). Rozhodoval: Oliver (Angl.)

FC Barcelona - Olympiakos Pireus 3:1 (1:0)

Góly: 18. Nikolaou (vlastný), 61. Messi, 64. Digne - 90. Nikolaou. ČK: 42. Pique (Barcelona) po 2. ŽK, rozhodoval: Collum (Škót.)