Manchester United padol na ihrisku Stoke, v lige nevyhral už päť zápasov

NETKY.SK • 26 December 2015, 15:45 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United sa nevedia vymaniť z hernej krízy.

V druhý sviatok vianočný (Boxing Day) prehrali na ihrisku Stoke City 0:2 a natiahli tak sériu bez víťazstva v najvyššej anglickej súťaži na päť stretnutí, čo sa im stalo prvýkrát po 20-tich rokoch. Po ďalšom neúspechu sa ešte viac rozkývala stolička pod trénerom "červených diablov" Louisom van Gaalom, jeho tímu priebežne patrí v tabuľke Premier League po 18 odohratých stretnutiach šiesta priečka.

Hráči manchesterského veľkoklubu sa v prvom dejstve na Britannia Stadium iba hľadali. Kríza sa podpísala pod ich slabé sebavedomie, lopta im odskakovala od nôh a kopili jednu chybu za druhou. Po nevydarenej hlavičkovej malej domov Memphisa Depaya a prihrávke Glena Johnsona otvoril v 19. minúte skóre Bojan Krkič, druhý úder do doráňaného protivníka pridal o sedem minút neskôr rakúsky reprezentant Marko Arnautovič, ktorý trafil parádne spoza šestnástky. V druhom polčase síce hostia ovládli držanie lopty, ale veľa toho smerom dopredu nevymysleli, najväčšiu šancu spálil v 64. minúte Marouane Fellaini. Počítajúc aj Ligu majstrov, kde van Gaalovi zverenci vypadli už v skupine, nevyhrali hráči ManU sedem stretnutí v rade. Naposledy sa z víťazstva tešili 21. novembra, keď triumfovali v lige na ihrisku Watfordu (2:1).

Van Gaal priznal, že situácia nie je ružová. "Tlak sa každým zápasom stupňuje. Prehrali sme štyri duely za sebou a ľudia sa pozerajú na mňa ako na hlavného vinníka. Aj vzhľadom na zložité okolnosti sme pôsobili v prvom polčase ustráchane, hráči sa akoby báli hrať futbal. Musíme sa rýchlo otriasť, pretože už v pondelok nás čaká náročný domáci duel proti úradujúcemu majstrovi Chelsea Londýn," povedal pre akreditované médiá holandský kormidelník, ktorý pripustil rezignáciu. "Môžem aj sám odstúpiť. Nie je to vždy tak, že vedenie klubu prepustí trénera. Niekedy abdikujem sám. O týchto veciach však chcem najskôr hovoriť s predstaviteľmi správnej rady klubu, s realizačným tímom a hráčmi," dodal.