Manchester City vyhral na pôde Evertonu a je stopercentný, Chelsea s prvými bodmi

NETKY.SK • 24 August 2015, 07:12 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti majstrovskej Chelsea Londýn vyhrali v nedeľu v 3. kole Premier League na ihrisku West Bromwich Albion 3:2. V dramatickom súboji prišli "The Blues" v 54. minúte o vylúčeného kapitána Johna Terryho, ale zisk troch bodov dokázali uhájiť.

Už v 14. minúte zahodil domáci James Morrison po faule Nemanju Matiča v šestnástke penaltu a to bola voda na mlyn hosťom. Prvým gólom v novom drese sa blysol Pedro v 20. minúte a na 2:0 zvýšil Diego Costa. Morrison potom síce znížil, ale Cesar Azpilicueta ešte do prestávky opäť dostal výber trénera Joseho Mourinha do dvojgólového vedenia. V 54. minúte za držanie dostal červenú kartu Terry, o chvíľu Morrison strelil hlavou kontaktný gól, ale skóre sa už nezmenilo.

Majster prvýkrát vyhral a rehabilitoval sa za prehru 0:3 s vicemajstrom Manchestrom City v predchádzajúcom kole.

Citizens vyhrali 2:0 na pôde Evertonu a sú stále stopercentní.

Premier League - 3. kolo:

West Bromwich Albion - Chelsea Londýn 2:3 (1:3)

Góly: 35. a 59. Morrison - 20. Pedro, 30. Costa, 42. Azpilicueta, ČK: 54. Terry (Chelsea), 23.256 divákov.

FC Everton - Manchester City 0:2 (0:0)

Góly: 60. Kolarov, 88. Nasri, 38.000 divákov.

FC Watford - FC Southampton 0:0