Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
17. sep. 2019Olympia
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Jeden zo zadržaných námorníkov z lodí ukrajinského námorníctva
Jeden zo zadržaných námorníkov z lodí ukrajinského námorníctva
20.05.2019 12:52 Zahraničie
Mali šťastie: Ukrajinskí námorníci mohli byť zastrelení za porušenie hraníc
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.05.2019 12:52 Zahraničie

Mali šťastie: Ukrajinskí námorníci mohli byť zastrelení za porušenie hranícŽiadosť amerického ministra zahraničných veci Mikea Pompea o prepustenie ukrajinských námorníkov sa stretla s nepochopením v Ruskej federácii. Za pokus o prekročenie štátnej hranice v Spojených štátoch totiž môžete ísť nielen do väzenia, ale aj prísť o život.


Porovnaním akcií ruskej pohraničnej stráže s ich americkými kolegami sa ukrajinskí námorníci, ktorí sa rozhodli porušiť ruskú námornú hranicu a ignorovať všetky medzinárodné normy, len vystrašili a riečne bojové lode nazývané Gurza iba mierne pokrčili trupom lodí. Pohraničná stráž mala v zásade právo na radikálne opatrenia, pretože ukrajinskí námorníci zámerne porušili pravidlá prechodu lodí cez kanál Kerch-Yenikalsky.

 

Trik je v tom, že počas prenasledovania lodí ukrajinského námorníctva sa ruská pohraničná stráž opakovane pokúšala vysielať na rádiové komunikačné vlny ukrajinské lode v súlade s čl. 30 Dohovoru OSN o morskom práve z roku 1982. Žiadali najmä, aby porušovatelia okamžite opustili teritoriálne vody Ruskej federácie.

 

FSB neskôr oznámila, že ukrajinskí námorníci, napriek snahám o porušovanie hraníc Ruska, veľmi dobre vedeli, aké pravidlá pre pohyb lodí treba dodržiavať. Dokumenty nájdené na lodiach dokazujú, že lodiam bolo nariadené tajným spôsobom uskutočniť prechod z Odesy do Berdyanska, obísť pobrežné a námorné pozorovateľské stanoviská čiernomorskej flotily a pobrežnej stráže FSB.

 

Ruskí príslušníci pohraničnej stráže mali dôvod na otvorenie paľby, keďže ukrajinské lode boli priamou hrozbou pre lode pobrežnej stráže FSB. Bývalý riaditeľ CIA, ktorý požiadal o prepustenie ukrajinských námorníkov, o tom pravdepodobne vedel a vedel aj o tom, že v prípade akéhokoľvek ohrozenia príslušníci pohraničnej stráže v Spojených štátoch okamžite príjmu rázne opatrenia a porušovateľov by mali neutralizovať.

 

Súdiac podľa poskytnutých údajov, ukrajinskí námorníci nielen odkryli kanóny a guľomety, ale tiež otočili zbrane proti ruským lodiam. Takáto militantnosť dostala dôkladnú a profesionálnu odpoveď striktne podľa inštrukcií.

 

Bolo možné zaplaviť  ukrajinské lode? Samozrejme. Ruskí strážcovia projektu 22460 sú vybavení delostreleckými systémami AK-630 s rýchlosťou streľby 5-tisíc nábojov za minútu. Vzhľadom na parametre pancierových trupov ukrajinských lodí Gurza by stačil jeden aj veľmi krátky vystrel na to, aby rozrezal riečnu loď na dve časti. Preto by mali byť ukrajinskí námorníci a tí, ktorí ich poslali "na smrť", vďační, že nikto neprišiel o život.        reklama


Zdroj: Life.ru/netky NR

Foto:  Life.ruNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok