Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. sep. 2021Cyprián
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
28.07.2021 14:00 Zaujímavosti
Mal to byť romantický výlet do Paríža, ale vykľulo sa z neho niečo celkom iné
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
28.07.2021 14:00 Zaujímavosti

Mal to byť romantický výlet do Paríža, ale vykľulo sa z neho niečo celkom inéJoel a Victoria ešte neboli dlho zosobášení. Nemohli sa chváliť rokmi nazhromaždenými spoločnými skúsenosťami, ale tešili sa, že každým dňom sa zásobáreň spomienok čoraz väčšmi napĺňa. Koniec-koncov na to, aby ju preplnili až po okraj, mali k dispozícii čas až do posledného výdychu.


V rozhovoroch, ktorých hlavnou témou boli sny, si neraz sľúbili, že raz navštívia Paríž. Och, aké to len bude romantické! Do sýtosti vyskúšajú francúzsku stravu a odvážia sa ochutnať aj také druhy jedál, ktoré by za iných okolností jakživ do úst nevložili. Budú sa prechádzať po uliciach ideálneho mesta pre zaľúbencov a vdychovať atmosféru. Ani jeden z nich nerátal s tým, že ak by sa túžba napokon vyplnila, jej podoba môže byť celkom iná než tá, ktorú ponúkala fantázia za zatvorenými očami.

 

 

Prečítajte si: Dojemný príbeh o tom, ako má Boh naplánovaný každý detail ľudského života

 

Ten pravý
Vo svojej rodnej vlasti, teda v Amerike, dlho hľadali dom, ktorý by im vyhovoval. Mal byť na pohľad krásny a útulnosťou naznačujúci, že príbytok sa zároveň stane ozajstným domovom.
Keď už ani nedúfali, že na taký natrafia, našli ho. Nemienili váhať jedinú sekundu, a tak kontaktovali človeka, ktorý by im mohol kúpu sprostredkovať. „Áno, urobím, čo sa dá," zaznela odpoveď v telefóne a obaja už ani nemohli byť šťastnejší.

 

 

Cesta
Súhra udalostí ich čoskoro priviedla do Paríža. Joel držal Victoriu za ruku a obaja s úsmevom kráčali v spleti uličiek, ktoré sú bohatým námetom pre spisovateľov i filmárov. „Och, myslíš, že ten dom bude náš?" pýtal sa raz jeden, potom druhý. Vzájomne si pritakávali a uisťovali sa, že sa doň presťahujú. „Čo myslíš, ako by sme ho mohli čo najlepšie zariadiť?" zaujímala sa Victoria. Joel sa zamyslel a potom celé hodiny debatovali o vhodnom nábytku a možných dekoráciách.

 

Možno vás zaujme: Boh robí z neplodnej plodnú

 

Ani sa nenazdali a neplánované potulovanie sa po Paríži sa schýlilo ku koncu. Až pri spiatočnej ceste, keď mestá ubiehali za oknom, si naraz uvedomili, akej chyby sa dopustili. Veď boli v Paríži a vôbec to nevyužili. Nič nevideli, hoci chodili sem a tam. Nič neodskúšali, hoci ich všetko lákalo. Neprestajne mysleli len na dom, hoci im ešte ani nepatril a nesústredili sa na silu zážitku, ktorý mohol byť nezabudnuteľný. Po návrate domov navyše obdržali telefonát, v ktorom im oznámili, že stavba sa odkúpiť nedá. 

 

 

Nuž teda poučili sa a zaviazali, že rovnaký omyl viac neurobia. „Toto je deň, ktorý daroval Boh," píše sa v Biblii a spieva sa v nejednej piesni. Boh pre človeka zamýšľal, aby sa naučil žiť dneškom a vedel si do srdca vtesnať prítomnosť, kým sa len dá.

 

Ďalší zaujímavý článok: Dejiny vyvoleného ľudu: Muž, ktorého listy z väzenia zmenili tisíce životovreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok