Majsterkou SR modernej gymnastiky sa v hlavnej súťaži stala 16-ročná Horváthová

NETKY.SK • 4 Jún 2023, 19:01 • 2 min

NTIRA - Liana Horváthová z klubu Sokol Bratislava sa v nedeľu v Nitre stala novou majsterkou republiky v modernej gymnastike. Triumfovala so všetkými náčiniami, teda so stuhou (22,400), s loptou (23,600) i s voliteľnými kuželami (21,850).

Liana Horváthová z klubu Sokol Bratislava sa v nedeľu v Nitre stala novou majsterkou republiky v modernej gymnastike. V hlavnej súťaži B-kategórií získala za tri cvičenia súhrnnú známku 67,850 b. Triumfovala so všetkými náčiniami, teda so stuhou (22,400), s loptou (23,600) i s voliteľnými kuželami (21,850).

Šestnásťročná dvojnásobná juniorská majsterka SR štartovala prvýkrát na hlavnej úrovni a vo viacboji zdolala obhajkyňu titulu Luciu Novosadovú z bratislavskej Juventy (64,100), ktorá vyhrala hodnotenie voliteľnej obruče. Tretie miesto si vybojovala Sofia Kvaková z Rapidu Bratislava (59,100). Titul juniorskej majsterky SR vo viacboji zostal v Nitre, získala ho členka tamojšieho ŠK ŠOG Barbora Bokorová (63,250).

Výsledky MSR: hlavná súťaž: 1. Liana Horváthová (TJ SOKOL Bratislava I. Vinohrady) 67,650 b., 2. Lucia Novosadová (ŠK JUVENTA Bratislava) 64,100, 3. Sofia Kvaková (TJ Rapid Bratislava) 59,100, 4. Nina Ujčáková (ŠK L. Mikuláš) 58,650, 5. Alena Vargošková (GK Iskra Košice) 57,500. juniorky: 1. Barbora Bokorová (ŠK ŠOG Nitra) 63,250, 2. Tanja Vasenková (KMG Tanja Martin) 57,700, 3. Noemi Vašigová (GK Iskra Košice) 56,000.