Maďari zaskočili vicemajstrov sveta, v závere otočili zápas

NETKY.SK • 25 Marec 2019, 10:40 • 2 min

Bratislava - Futbalisti Maďarska zdolali v nedeľňajšom stretnutí "slovenskej" E-skupiny kvalifikácie EURO 2020 favorizované Chorvátsko 2:1. Úradujúci vicemajstri sveta viedli v Budapešti gólom Anteho Rebiča. Domáci vyrovnali ešte v prvom polčase vďaka Adamovi Szalaiovi, po zmene strán rozhodol Mate Patkai.

Chorváti začali ideálne, už v 13. minúte skóroval Rebič, ktorému priťukol loptu Andrej Kramarič. Hostia sa však netešili dlho, ešte do prestávky prekvapil brankára Lovreho Kaliniča z uhla Szalai. Po zmene strán rozohral rohový kop Balázs Dzsudzsak, obrana hostí zazmätkovala a Patkai zabezpečil domácim cenné tri body. Na čelo tabuľky "éčka" sa dostali o skóre Slováci, hoci podľahli vo Walese 0:1.

Rusko zvíťazilo I-skupine v Kazachstane hladko 4:0. Dvoma gólmi v prvom polčase sa blysol Denis Čeryšev. Po zmene strán pridal tretí zásah Arťoma Dziubu a konečný výsledok stanovil Abzal Bejsebekov, ktorý prekonal vlastného brankára.

V G-skupine sa opäť nedarilo Rakúsku. Po štvrtkovej domácej prehre s Poľskom (0:1) podľahlo aj v Izraeli 2:4. Hrdinom zápasu sa stal Eran Zahavi, ktorý strelil hetrik a pridal asistenciu.