Maďari podľahli Nemcom, záchranu nemajú vo svojich rukách

NETKY.SK • 16 Máj 2016, 21:49 • 2 min

PETROHRAD - Hokejisti Maďarska prehrali v pondelkovom večernom súboji na 80. majstrovstvách sveta v Rusku s výberom Nemecka 2:4, no stále majú šancu na záchranu v elitnej kategórii. Zverenci trénera Richa Chernomaza musia čakať do utorka, od zostupu ich zachráni oba prípadná prehra výberu Bieloruska s Francúzskom v riadnom hracom čase.

Skóre pondelkového duelu otvoril maďarský útočník István Sofron, ktorého nepokryli nemeckí obrancovia. Nemci mali na ľade petrohradského Športového paláca Jubilejnyj streleckú prevahu, na vyrovnávajúci gól ju v 32. min využil Patrick Hager. Už istý štvrťfinalista pridal druhý gól v 42. min, keď sa do listiny strelcov zapísal Denis Reul. Maďari však odpovedali o štyri minúty neskôr presnou delovkou obrancu Kevina Wehrsa. V 58. min pridal tretí gól Nemcov Constantin Braun a pri power-play súpera skóroval do prázdnej bránky Marcel Goc.

B-skupina (Petrohrad):
Nemecko - Maďarsko 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Góly: 32. Hager, 42. Reul, 58. Braun (Akdag, L. Draisaitl), 60. M. Goc (Y. Seidenberg, Greiss) - 10. Sofron (Bartalis), 46. Wehrs (Magosi)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Fraňo (ČR), Olenin - Lazarev (obaja Rus.), Kaderli (Švaj.)

8. Bielorusko 6 1 0 0 5 13:32 3

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.