Lukšíkov prvý gól v Bundeslige

NETKY.SK • 12 Apríl 2014, 16:26 • 2 min

Fürth - Slovenský futbalista Filip Lukšík strelil v sobotu svoj prvý gól v druhej najvyššej nemeckej súťaži. V drese FC Erzgebirge Aue otvoril skóre v 17. minúte zápasu 30. kola na pôde Fürthu, hosťom to však na zisk bodov nestačilo.

Domáci skóre duelu otočili a po víťazstve 2:1 sa vrátili na druhú priečku v tabuľke zaručujúcu priamy postup do Bundesligy. Lukšík si zapísal do štatistík aj žltú kartu, ktorú videl ešte v nadstavenom čase prvého polčasu.

Najlepší kanonier druhej najvyššej nemeckej súťaže Jakub Sylvestr odohral za Aue celý zápas, do streleckej listiny sa však tentoraz nezapísal.

Výsledok:

FC Fürth - FC Erzgebirge Aue 2:1 /F. Lukšík za hostí do 65. minúty, v 17. min strelil gól a dostal ŽK, J. Sylvestr celý zápas/