Ludogorec Razgrad podal sťažnosť na UEFA za incidenty v Záhrebe

NETKY.SK • 31 Júl 2012, 07:29 • 2 min

Ludogorec Razgrad podal sťažnosť na UEFA za incidenty v Záhrebe - Futbal Bulharský futbalový majster Ludogorec Razgrad podal oficiálnu stažnosť Európskej futbalovej únii (UEFA) za incidenty v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2012/2013 v Záhrebe,

Bulharský futbalový majster Ludogorec Razgrad podal oficiálnu stažnosť Európskej futbalovej únii (UEFA) za incidenty v odvetnom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2012/2013 v Záhrebe, v ktorom s Dinamom prehral 2:3. Po remíze 1:1 v Bulharsku klub slovenského legionára Ľubomíra Guldana z pohárovej Európy vypadol.
      Počas zápasu, v ktorom Guldan odohral plnú minutáž, boli údajne hráči na štadióne Maksimir obeťami rasistických urážok, funkcionári na hlavnej tribúne zasa terčom nadávok a diváci na nich hádzali poháre s pivom a ďalšie objekty. Bulhari sa tiež sťažovali na neoprávnené vylúčenie brazílskeho stredopoliara Marcelinha, resp. na druhej strane nevylúčenie Sammira, ktorý lakťom udrel hráča Razgradu. Nemecký rozhodca stretnutia Felix Zwayer vraj tiež nemal dôvod nadstaviť na konci zápasu osem minút, a práve gólom v 90.+8 minúte rozhodol o postupe Dinama D. Vida.