Lotyšsko si po výhre nad Švajčiarskom pripísalo prvé body

NETKY.SK • 6 Máj 2015, 18:52 • 2 min

PRAHA - Hokejisti Lotyšska si až vo svojom štvrtom vystúpení v pražskej A-skupine na majstrovstvách sveta v Česku pripísali prvý bodový zisk.

V stredajšom popoludňajšom zápase zdolali hráčov Švajčiarska 2:1 po predĺžení. Lotyši od 25. min vyhrávali 1:0 a radosť z víťazstva v riadnom hracom čase im až v 59. min vzal Matthias Bieber. O úspechu pobaltskej krajiny rozhodol v tretej minúte predĺženia Kaspars Daugaviňš.

Lotyšsko zostalo na poslednej ôsmej pozícii v tabuľke A-skupiny, Švajčiarsko je s ôsmimi bodmi na tretej priečke.

Výsledok - A-skupina (Praha):
Švajčiarsko - Lotyšsko 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 59. Bieber - 25. Džeriňš (Darziňš, Redlihs), 63. Daugaviňš (Darziňš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Šindler (ČR) - Lazarev (Rus.), Kilian (Nór.)

8. Lotyšsko 4 0 1 0 3 6:19 2

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.