Lotyši zdolali Francúzov, postup máme vo vlastných rukách

NETKY.SK • 13 Máj 2013, 18:13 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti Lotyšska zvíťazili v pondelkovom stretnutí na 77. majstrovstvách sveta v Helsinkách nad Francúzskom 3:1 a oživili svoje nádeje nielen na záchranu, ale i postup do štvrťfinále.

Výhra Pobalťanov potešila aj Slovákov, ktorí májú svoj štvrťfinálový osud vo vlastných rukách. Ak v utorkovom záverečnom stretnutí helsinskej skupiny (od 11.15 h SELČ) vyhrajú zverenci trénera Vladimíra Vůjtka nad hokejistami USA v riadnom hracom čase, zabezpečia si bez ohľadu na výsledky ďalších stretnutí účasť vo vyraďovacích bojoch.

Lotyši sa zásluhou dvojice Cipulis - Sprukts ujali vedenia 2:0. Hoci Francúz Desrosiers na začiatku tretej tretiny znížil (gól uznali až po odobrení videorozhodcom), druhý triumf lotyšského tímu na šampionáte spečatil v 57. min Darzinš. Víťazi sa posunuli v tabuľke na 7. miesto pred Rakúsko.

Lotyšsko - Francúzsko 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 15. Cipulis (Sprukts, Freibergs), 26. Sprukts (Cipulis), 57. L. Darzinš (Sprukts) - 44. Desrosiers (Y. Treille, Hecquefeuille)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Sotnieks (Lot.) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Brüggemann (Nem.) - Kack (Švéd.), Morrison (USA), 2204 divákov

8. Rakúsko 6 1 1 0 4 14:21 5

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.