LM: Tešil sa akoby sám skóroval, po Ronaldovej parádnej akcii si Juventusi vybojoval postup

NETKY.SK • 28 November 2018, 08:48 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Bayernu Mníchov, Ajaxu Amsterdam, Manchestru City, Realu Madrid, AS Rím, Juventusu Turín aj Manchestru United postúpili v utorok do osemfinále Ligy majstrov. Trojnásobný obhajca z Madridu vyhral G-skupinu po úspechu v Ríme 2:0. Viktoria Plzeň si udržala šancu na jarnú účasť v play off Európskej ligy po víťazstve na ihrisku CSKA Moskva 2:1, ku ktorému vyrovnávajúcim gólom prispel Slovák Roman Procházka.

Bayern bol k postupu blízko už po prvom polčase domáceho zápasu 5. kola E-skupiny s Benficou Lisabon, po ktorom viedol o tri góly. Zvíťazil 5:1 vďaka dvom presným zásahom Arjena Robbena aj Roberta Lewandowského a gólu Francka Ribéryho. Je na čele tabuľky o dva body pred Ajaxom Amsterdam. Ten si zaistil premiérové jarné osemfinále od sezóny 2005/2006 triumfom na pôde AEK Atény 2:0. Hrdinom holandského tímu sa stal Dušan Tadič, ktorý v 68. minúte otvoril skóre z jedenástky a o štyri minúty neskôr pridal druhý zásah. Domáci dohrávali vyše dvadsať minút bez vylúčeného Marka Livaju.

Pred zápasom prišlo k násilným potýčkam fanúšikov priamo na Olympijskom štadióne v metropole Grécka. Polícia musela spacifikovať domácich priaznivcov, ktorí hádzali na hostí plastové fľaše a ďalšie objekty. Miestne úrady neinformovali o žiadnych zraneniach či zadržaných osobách. Aténčania sú naďalej bez bodu, obsadia štvrté miesto a na jar budú chýbať v európskych súťažiach. Benfica si zahrá EL.

V F-skupine stačil Manchestru City nerozhodný výsledok 2:2 v Lyone. Hostia nazbierali desať bodov, domáci majú dvojbodový náskok pred Šachtarom Doneck. Ten uspel na štadióne Hoffenheimu 3:2 a o dva týždňe zabojuje doma proti Francúzom. Slovenský rozhodca Ivan Kružliak ukázal hráčovi nemeckého mužstva Ádámovi Szalaiovi dve žlté karty v rozpätí 58. a 60. minúty a poslal ho predčasne pod sprchy.

Juventus spečatil v H-skupine postup domácim triumfom nad Valenciou 1:0, o ktorý sa v 59. minúte postaral Mario Mandžukič po asistencii Cristiana Ronalda. Manchester United pokoril na vlastnom trávniku Young Boys Bern 1:0 v nadstavenom čase. Valencia skončí tretia, Bern bude na poslednom mieste.

5. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov:

E-skupina:

AEK Atény - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)

Góly: 68. a 72. Tadič (prvý z 11 m). ČK: 67. Livaja (AEK) po 2. ŽK. Rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Bayern Mníchov - Benfica Lisabon 5:1 (3:0)

Góly: 13. a 30. Robben, 36. a 51. Lewandowski, 77. Ribery - 46. Fernandes. Rozhodoval: Daniele Orsato (Tal.)

tabuľka E-skupiny:

1. Bayern 5 4 1 0 12:2 13 - istý postup

2. Ajax 5 3 2 0 8:2 11 - istý postup

3. Benfica 5 1 1 3 5:11 4 - istá EL

4. AEK 5 0 0 5 2:12 0

F-skupina:

Olympique Lyon - Manchester City 2:2 (0:0)

Góly: 55. a 81. Cornet - 63. Laporte, 83. Agüero. Rozhodoval: Elenito Di Liberatore (Tal.)

TSG 1899 Hoffenheim - Šachtar Doneck 2:3 (2:2)

Góly: 17. Kramarič, 40. Zuber - 15. a 90.+2 Taison, 14. Ismaily. ČK: 60. Szalai (Hoffenheim) po 2. ŽK. Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR)

CSKA Moskva - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Góly: 10. Vlašič (z 11 m) - 56. PROCHÁZKA, 81. Hejda. Rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.)

/Patrik Hrošovský aj Roman Procházka odohrali celé stretnutie, Hrošovský dostal ŽK, Procházka dal v 56. min gól, brankár Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) bol na lavičke náhradníkov/

AS Rím - Real Madrid 0:2 (0:0)

Góly: 47. Bale, 59. Lucas. Rozhodoval: Nicolas Danos (Fr.)