LM: Šláger PSG - Real bez gólov, ManCity zdolal Sevillu 2:1

NETKY.SK • 22 Október 2015, 07:42 • 2 min

BRATISLAVA - Stredajší šláger 3. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2015/2016 medzi Parížom Saint-Germain a Realom Madrid gól nepriniesol. Obaja aktéri si vďaka remíze v Parku princov zachovali v prebiehajúcom ročníku súťaže status nezdolaných tímov bez inkasovaného gólu a v A-skupine majú na konte po sedem bodov. V D-skupine sa z vydretého víťazstva mohli tešiť futbalisti Manchestru City, ktorí zdolali FC Sevilla 2:1 vďaka gólu Kevina De Bruyneho z 91. minúty.

Real vyriešil absenciu kľúčových hráčov na čele s Garethom Baleom a Karimom Benzemom zmenami v rozostavení a v Parku princov nastúpil menej tradične 4-4-2. Na druhej strane čakala náročná úloha na útočný trojzáprah Di Maria - Ibrahimovič - Cavani, ktorému sa ale nedarilo presadiť cez dobre sťahujúcu sa defenzívu "bieleho baletu". V 26. minúte mohol Real udrieť prvýkrát. Kroos perfektnou kolmicou vysunul Jeseho, no toho v zakončení vychytal Trapp. Od tohto momentu patrila hra španielskemu gigantovi. Hráčom PSG viazla rozohrávka a z hry vypojený Ibrahimovič si viackrát musel prísť po loptu hlboko do stredu poľa. V záverečnej štvrťhodine polčasu mal Real niekoľko dobrých možností na otvorenie skóre, skúsil to Ronaldo aj Isco, ale Trapp udržal Parížanov v hre o body.

Tri minúty po prestávke mohol rozjasať zaplnený štadión Cavani, ale Mottov nadýchaný center umiestnil tesne vedľa žrde. Následne sa rozbehol ofenzívny futbal, ktorý ponúkol pekné momenty pred oboma šestnástkami. Ronaldo s Ibrahimovičom mali k dispozícii aj po jednom priamom kope, ale ani svoje silné herné stránky na gól nepretavili. Prvý menovaný napokon mohol o všetkom rozhodnúť v 72. minúte, keď sa ocitol na konci rýchleho protiútoku, ale z ľavej strany "malého vápna" len tesne minul. Do konca duelu to pred šestnástkami ešte niekoľkokrát zahrmelo, avšak bez gólového efektu. Ronaldo tak prvýkrát v prebiehajúcom ročníku neskóroval, a hoci z dueli s Ibrahimovičom vyšli obaja naprázdno, portugalský kanonier dal v zápase o sebe viac vedieť. V 90. minúte dokonca vtrhol na trávnik aj nadšený priaznivec, ktorý hviezdu Realu objal.

Z pohľadu postupových šancí sa hrali dôležité zápasy v B-skupine, v ktorej mali všetky štyri tímy pred stretnutiami po tri body. Manchester United nezačal na pôde domáceho CSKA Moskva ideálne. V 14. minúte zahral Martial vo vlastnej šestnástke rukou a hlavný rozhodca Velasco nariadil penaltu. Voči Jeremenkovi sa vyznamenal brankár De Gea, ktorý vyrazil strelu do žrde, no tá sa následne od jeho nôh odrazila k Doumbiovi a hráči CSKA sa tešili z vedenia. Do konca úvodného dejstva mohli zodvihnúť ruky nad hlavu ešte niekoľkokrát, no zle hrajúcich "červených diablov" podržal spoľahlivo chytajúci De Gea.

Do druhého dejstva vstúpil anglický gigant ako vymenený. Jeho hráči sa viac tlačili do pokutového územia a vytvorili si šance na vyrovnanie, proti bol len Igor Akinfejev v domácej bráne. V 65. minúte však ani on nestačil na peknú akciu United, ktorú rozbehol efektnou kolmicou Herrera na Valenciu. Na jeho center si v obkolesení štyroch hráčov nabehol Martial a peknou hlavičkou za pomoci ľavej žrde vyrovnal a stanovil výsledok. V druhom zápase zdolal Wolfsburg doma PSV Eindhoven 2:0 a dostal sa na čelo B-skupiny.

Atraktívny zápas sa hral aj na Etihad Stadium, kde domáci Manchester City privítal v D-skupine FC Sevilla. Hostia v priebehu prvého polčasu prebrali herné opraty do svojich rúk a po polhodine sa ujali vedenia. Vitolo poslal z pravej strany šestnástky do jej vnútra prízemnú prihrávku Konopľankovi a ten nemal problém skórovať. Už po piatich minútach sa však začínalo opäť "od nuly", keď si Bonyho zakončenia po zákroku Rica zrazil loptu do vlastnej brány Rami. V napínavom druhom polčase prišlo rozhodnutie v 91. minúte, keď sa presadil Kevin De Bruyne a rozhodol o troch bodoch pre City.

skupinová fáza Ligy majstrov 2015/2016 - 3. kolo:

A-skupina

Malmö FF - Šachtar Doneck 1:0 (1:0)

Gól: 17. Rosenberg. Rozhodoval: Sidiropoulos (Gr.)

B-skupina

CSKA Moskva - Manchester United 1:1 (1:0)

Góly: 15. Doumbia - 65. Martial. Rozhodoval: Velasco (Šp.)

Vfl Wolfsburg - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)

Góly: 46. Dost, 57. Kruse. Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Atletico Madrid - FK Astana 4:0 (2:0)

Góly: 23. Niguez, 29. Martinez, 63. O. Torres, 89. Dedečko (vlastný). Rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)

Góly: 19. Inan (z 11 m), 33. Podolski - 2. Gaitan. Rozhodoval: Collum (Škót.)

Manchester City - FC Sevilla 2:1 (1:1)

Góly: 36. Rami (vlastný), 90.+1 De Bruyne - 30. Konopľanka. Rozhodoval: Nijhuis (Hol.)