LM: Real senzačne remizoval vo Varšave s Legiou, Dortmund postúpil

NETKY.SK • 3 November 2016, 07:50 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid senzačne remizovali v stredajšom dueli Ligy majstrov 2016/2017 na ihrisku Legie Varšava 3:3, keď premrhali dvojgólový náskok.

Obhajca trofeje tak nevyužil šancu v predstihu si zabezpečiť postup do jarného osemfinále. Tam sa s určitosťou predstaví Borussia Dortmund po výhre 1:0 nad Sportingom Lisabon v ďalšom zápase F-skupiny.

Real mal vo Varšave raketový úvod, keď ho už v prvej minúte dostal do vedenia exportným halfvolejom ľavačkou spoza šestnástky Gareth Bale. Ešte do prestávky sa do listiny strelcov zapísal aj Karim Benzema, no Legia aj pred prázdnymi tribúnami dokázala skóre otočiť - v 83. minúte dal na 3:2 francúzsky legionár Thibault Moulin. Aspoň bod pre Real zachránil päť minút pred koncom Mateo Kovačič. V úlohe čiarového rozhodcu v tomto dueli figuroval slovenský arbiter Roman Slyško. Lídrom "efka" je Dortmund, ktorý nad Sportingom Lisabon vyhral 1:0. Už v úvode potešila tribúny presná hlavička Adriana Ramosa a "žlto-čierni" si tesný náskok postrážili.

Aj Juventus sa už mohol tešiť na vyraďovaciu fázu súťaže, no s Olympiquom Lyon doma iba remizoval 1:1. Po necelej štvrťhodine hry sa presadil z jedenástky Gonzalo Higuain, za Lyon v závere vyrovnal Corentin Tolisso. Na čele skupiny s bilanciou desať bodov a nulou na konte inkasovaných gólov je Sevilla po hladkom domácom víťazstve 4:0 nad Dinamom Záhreb.

V E-skupine zostalo na čele Monaco vďaka triumfu 3:0 nad CSKA Moskva. "Kniežatá" poslal už v 13. minúte do náskoku Valere Germain a potom sa dvakrát strelecky presadil Radamel Falcao. V jednom zo šlágrov večera Tottenham Hotspur prehral s Bayerom Leverkusen 0:1. Nerozhodné skóre na štadióne vo Wembley pretrhol v 65. minúte slovinský stredopoliar Kevin Kampl a Leverkusen sa tak dostal pred domácich na druhé miesto tabuľky.

Anglický šampión Leicester City je v G-skupine naďalej bez prehry a blízko postupu. Po troch víťazstvách v sérii tentoraz remizoval na ihrisku FC Kodaň 0:0. Iba na lavičke dánskeho zástupcu presedel celý zápas slovenský stredopoliar Ján Greguš. Druhé miesto v tabuľke patrí Portu, ktoré si poradilo s FC Bruggy 1:0 a belgický tím je tak z hry o osemfinále definitívne von.

Sumáre zápasov 4. kola LM 2016/2017, streda 2. novembra:

E-skupina:

Tottenham Hotspur - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Gól: 65. Kampl. Rozhodoval: Jug (Slovin.)

AS Monaco - CSKA Moskva 3:0 (3:0)

Góly: 29. a 41. Falcao, 13. Germain. Rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

tabuľka:

1. AS Monaco 4 2 2 0 7:3 8

2. Bayer Leverkusen 4 1 3 0 4:3 6

3. Tottenham Hotspur 4 1 1 2 2:3 4

4. CSKA Moskva 4 0 2 2 3:7 2

F-skupina:

Borussia Dortmund - Sporting Lisabon 1:0 (1:0)

Gól: 12. Ramos. Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

Legia Varšava - Real Madrid 3:3 (1:2)

Góly: 40. Odjidja-Ofoe, 58. Radovič, 83. Moulin - 1. Bale, 35. Benzema, 85. Kovačič. Rozhodovali: Královec - Nadvornik (obaja ČR), SLYŠKO (SR)

FC Porto - FC Bruggy 1:0 (1:0)

Gól: 37. Silva. Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

H-skupina:

Juventus Turín - Olympique Lyon 1:1 (1:0)

Góly: 14. Higuain (z 11m) - 85. Tolisso. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

FC Sevilla - Dinamo Záhreb 4:0 (1:0)

Góly: 31. Vietto, 67. Escudero, 80. N'Zonzi, 87. Ben Yedder. Rozhodoval: Zwayer (Nem.), ČK: 45.+1 Stojanovič (Záhreb)