LM: Real deklasoval Schalke a otvoril si cestu do štvrťfinále

NETKY.SK • 27 Február 2014, 07:07 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredu v úvodnom osemfinále Ligy majstrov 2013/2014 na ihrisku Schalke 04 Gelsenkirchen vysoko 6:1 a rázne vykročili do štvrťfinále. V druhom stredajšom osemfinále na štadióne v Istanbule remizoval Galatasaray s Chelsea Londýn 1:1. Odvety sú na programe v utorok 18. marca.

Líder La Ligy Real sa od začiatku cieľavedome pustil do utvorenia si dobrej pozície do odvety. V 13. minúte po rýchlej akcii Balea s Cristianom Ronaldom sa lopta odrazila k voľnému Benzemovi, ktorý chladnokrvne zakončil do domácej siete. Domáci mohli okamžite vyrovnať, Draxlerovi zmaril obrovskú šancu Casillas a druhý pokus Mayera v ďalšej veľkej šanci išiel mimo. V 21. minúte sa blysol výbornou individuálnou akciou Bale, ktorý sa cez štyroch hráčov dostal až do zakončenia a aj s trochou šťastia zvýšil na 2:0 pre tím Carla Ancelottiho. Po polhodine mohlo byť pre Madrid ešte veselšie, Cristiano Ronaldo ale trafil len tyč. V 44. minúte vo veľkej šanci Benzema nedal, ale krátko po začiatku 2. polčasu v 52. minúte Cristiano Ronaldo prešiel cez obrancu a strelou k vzdialenejšej tyči upravil už na 3:0 pre hostí. O päť minút prišla ďalšia krásna akcia hostí, C. Ronaldo pätičkou vysunul Benzemu, ktorý obišiel aj brankára a nezadržateľne skóroval. Keď v 69. minúte Bale rutinérsky po vysunutí od Ramosa zvýšil na 5:0, bolo o trpkom debakli domácich definitívne rozhodnuté. V úplnom závere ešte skóre nadobudlo konečnú podobu po góle Cristiana Ronalda na 6:0 a čestný úspech domácich zaznamenal v nadstavenom čase Huntellar. Real neprehral v 28 zápasoch v rade, odveta na Santiago Bernabeu bude už len formalitou.

Chelsea začala v Turecku opticky pomalšie, ale už v 4. minúte mohla skórovať. Brankár Muslera zle rozohral, Willian sa ho snažil prelobovať, brankár domácich ale pred 16-kou šťastne hlavou odvrátil na roh. V 9. minúte ale už hostia skórovali, Azpilicueta pekne zbehol po ľavom krídle, ešte krajšie prihral Torresovi a španielsky útočník v zakončení nezaváhal. Domáci tím talianskeho kouča Roberta Manciniho sa snažil vyrovnať, narážal ale na dobrú obranu hostí a ani Drogba, ani Sneijder nevedeli nič vymyslieť. Torres mohol v 53. minúte streliť druhý gól v zápase, keď ho vysunul Hazard, Muslera ale jeho pokus vyrazil na roh. V 63. minúte mal šancu turecký tím vyrovnať, po centri hlavičkoval Drogba a Inanova dorážka išla len do žrde. Ale o minútu už loptu zo Sneijderovho rohu poslal po nedorozumení v strede hosťujúcej obrany do siete nekompromisne stopér Chedjou - 1:1. Domáci získali sebavedomie 75. minúte skvele vystrelil Telles, Čech ale výborným zákrokom podržal spoluhráčov a loptu vyrazil spod hornej tyče na roh. Hosťujúci tím portugalského kouča Jose Mourinha v závere odolal a odviezol si do odvety na Stamford Bridge nádejnú remízu.

sumáre 1. osemfinále LM 2013/2014, streda 26. februára:

Schalke 04 Gelsenkirchen - Real Madrid 1:6 (0:2)

Góly: 90.+1 Huntellar - 13. a 57. Benzema, 21. a 69. Bale, 52. a 89. Cristiano Ronaldo, ŽK: Höwedes, Huntelaar - Di Maria, rozhodoval: Webb (Ang.)

zostavy a striedania:

Schalke: Fährmann - Höwedes, Matip, Santana, Kolašinac (76. Fuchs) - Kevin-Prince Boateng (59. Goretzka), Neustädter - Farfan (76. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar

Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrič, Xabi Alonso (74. Illarramendi), Di Maria (68. Isco) - Bale (80. Jese), Benzema, Ronaldo

Galatasaray Istanbul - Chelsea Londýn 1:1 (0:1)

Góly: 65. Chedjou - 9. Torres, ŽK: Inan - Terry, Schürrle, Ramires, Čech, rozhodoval: Carballo (Šp.)

Galatasaray: Muslera - Eboue, Chedjou, Balta (46. Kaya), Telles - Melo, Sneijder, Inan, Hajrovič (31. Kurtulus) - Drogba (80. Bulut), Yilmaz

Chelsea: Čech - Ivanovič, Terry, Cahill, Azpilicueta - Ramires, Lampard - Willian, Hazard (90.+2 Oscar) - Schürrle (67. Mikel), Torres (68. Eto'o)