LM: Real a Manchester City postúpili, ManUtd zlomil streleckú mizériu

NETKY.SK • 4 November 2015, 07:34 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru City a Realu Madrid postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2015/2016. "Citizens" po triumfe 3:1 na pôde FC Sevilla pomohla aj remíza 1:1 v druhom dueli D-skupiny medzi Borussiou Mönchengladbach a Juventusom Turín, Realu po tesnom víťazstve 1:0 nad Parížom Saint-Germain zasa i debakel Malmö FF na pôde Šachtaru Doneck 0:4.

Duel Real - PSG na Santiago Bernabeu v úvodných minútach veľa futbalovej krásy nepriniesol. Rozbehol sa až od 20. minúty, odkedy prevzali hernú iniciatívu na trávniku hostia a viackrát boli blízko k vedúcemu gólu. Najskôr však zlyhal v tutovke na osi šestnástky Matuidi a následne prišli chvíle Ibrahimoviča, ale oba jeho pokusy len "lízali" žrď Navasovej brány. Real prišiel po polhodine hry o Marcela na kraji obrany a striedajúci Nacho bol pre domáceho kouča správnou voľbou. V 35. minúte podcenil Trapp odrazenú loptu, v polovici výbehu z brány sa zastavil a práve Nacho ho so šťastím prekonal. Parížania mali do polčasu tri ďalšie šance na vyrovnanie, ale Navas aj jeho bránková konštrukcia boli proti.

Od začiatku druhého dejstva to bol pre zmenu Real, ktorý diktoval herné tempo. V 56. minúte vyplašil Trappa stopér David Luiz, na jeho nepríjemný teč však stihol brankár PSG zareagovať. V ďalšom priebehu tempo striedajúcich sa príležitostí utíchlo. "Biely balet" útočil už len z brejkov, no v 73. minúte v jednom takom najskôr neuspel Isco a po ňom sa v súboji zoči-voči Trappovi nepresadil ani Kroos. V samom závere sadla ľavačka Di Mariu len brvno, a tak si Paríž po prehre 0:1 bude musieť na definitívu postupu ešte počkať. Naopak, v druhom dueli A-skupiny si šance udržali futbalisti Šachtaru Doneck, ktorí doma rozstrieľali Malmö FF 4:0.

Z D-skupiny sa do šestnástky najlepších mužstiev starého kontinentu prebojoval anglický vicemajster Manchester City. Po triumfe 2:1 doma zvládol zápas aj na pôde víťaza Európskej ligy FC Sevilla a o pohodlnom víťazstve rozhodol už v prvom polčase. Na presné zásahy Raheema Sterlinga, Fernandinha a Bonyho Wilfrieda našli domáci len jedinú odpoveď v podaní Benoita Tremoulinasa. Keďže "Citizens" napokon triumfovali 3:1 a Juventus len remizoval v Mönchengladbachu, mohli oslavovať postup do osemfinále.

Na čelo B-skupiny sa dostal Manchester United, ktorý doma zdolal CSKA Moskva tesne 1:0. V celom dueli však "červení diabli" dominovali na trávniku, súpera výrazne prevýšili v držaní šancí aj gólových šanciach, no na gól čakali až do 79. minúty. Lingardov center sprava našiel hlavu Wayna Rooneyho, ktorý ukončil 349-minútové strelecké suchoty jeho tímu. V druhom dueli vyhral PSV Eindhoven doma nad VfL Wolfsburgom 2:0 a v mimoriadne vyrovnanej skupine tak majú ešte všetky štyri tímy šancu postúpiť.

Priebežným lídrom "céčka" je Benfica Lisabon po víťazstve 2:1 nad Galatasary Istanbul. Druhé miesto patrí Atleticu Madrid, ktoré v úvodnom utorňajšom dueli len remizovalo v Astane 0:0.

4. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/2016:

A-skupina

Šachtar Doneck - Malmö FF 4:0 (1:0)

Góly: 29. Gladkyj, 48. Srna (z 11 m), 55. Alves da Silva, 73. Teixeira. ČK: 89. Arnason (Malmö)

Rozhodoval: Hategan (Rum.)

Real Madrid - Paríž St. Germain 1:0 (1:0)

Gól: 35. Nacho

Rozhodoval: Clattenburg (Ang.)