LM: Prvé semifinále v Manchestri bez gólov aj bez iskry

NETKY.SK • 27 Apríl 2016, 07:52 • 2 min

MANCHESTER - Prvé semifinále futbalovej Ligy majstrov medzi Manchestrom City a Realom Madrid sa skončilo nerozhodne 0:0. Očakávaná ofenzívna partia sa nekonala, možno aj preto, že na strane hostí chýbal v zostave ich zranený ofenzívny líder Cristiano Ronaldo. Odveta je na programe 4. mája v Madride.

Mužstvo zo severozápadu Anglicka je v semifinále LM vôbec prvýkrát v histórii a tretíkrát v rámci pohárovej Európy, premiérovo od roku 1971. Pre desaťnásobného európskeho klubového šampióna z Madridu ide o 27. účasť medzi najlepším kontinentálnym kvartetom. V súčte všetkých európskych pohárových súťaží bol Real doteraz v semifinále 31-krát. "Merengues" sa v súbojoch o finále LM predstavia šiesty rok v slede, do finále postúpili iba raz - v roku 2014, keď zatiaľ ostatný raz získali "ušatú trofej".

V šachovej partii v Manchestri sa počas prvých vyše 47 minút ani jedno z mužstiev nehrnulo do útoku. Oba tímy sa snažili radšej pozorne brániť ako urobiť zbytočnú chybu. Výsledkom bolo nielen priebežné bezgólové skóre, ale ani jedna strela na bránku. Z druhého polčasu ubehlo 9 minút, keď sa diváci konečne dočkali pokusu na bránku. Hlavičku hosťujúceho obrancu Sergia Ramosa domáci gólman Hart kryl. Potom zahrával domáci De Bruyne trikrát rohový kop, ale poriadna šanca z toho nebola. V 71. min spálil najväčšiu príležitosť striedajúci Jesé, ktorý hlavičkoval do brvna Hartovej bránky. O štyri minúty neskôr Bale namieril tesne vedľa ľavej žrde domácej bránky. V záverečnej štvrťhodinke Real ovládol hru a prišli ďalšie šance. V 82. min Bale z priameho kopu trafil len do múru hráčov domácich, krátko na to Pepeho z bezprostrednej blízkosti Hart kryl. V nadstavenom čase ešte domáci De Bruyne vyskúšal pozornosť Navasa a to bolo všetko. Gól napokon nepadol, ale do domácej odvety pôjde s o čosi lepším nastavením Real.