LM: Plzeň si zastrieľala, Estóncov zdolala 6:2, Kuciak do play off

NETKY.SK • 8 August 2013, 06:52 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti ruského Zenitu Petrohrad suverénne postúpili v stredu do play off Ligy majstrov 2013/2014, keď v odvete 3. predkola deklasovali doma dánsky FC Nordsjälland 5:0 v nemajstrovskej vetve.

"Piter", v drese ktorého absentoval zranený slovenský reprezentačný obranca Tomáš Hubočan, vyhral aj v Dánsku 1:0 a môže sa tešiť na piatkový žreb záverečnej fázy kvalifikácie LM v Nyone.

Za domácich sa do listiny strelcov zapísal aj "stratený syn" Andrej Aršavin, ktorý prišiel na ihrisko  v 67. minúte a po pár sekundách pobytu na trávniku zvýšil už na 4:0. Do play off postúpil aj majster Rakúska Austria Viedeň, ktorý na Islande po domácej výhre 1:0 dosiahol potrebnú remízu 0:0, hoci hral od 62. minúty v oslabení. Ďalej idú aj ukrajinský Metalist Charkov a chorvátsky majster Dinamo Záhreb, ako aj škótsky Celtic Glasgow.

Český šampión Viktoria Plzeň po výhre 4:0 v Tallinne nad estónskym JK Nomme Kalju si s chuťou zastrieľal aj v odvete a po výhre 6:2 bez problémom postúpil. V drese tímu trénera Pavla Vrbu v základnej zostave celý zápas odohrali aj Slováci Matúš Kozáčik, Marián Čišovský a Michal Ďuriš. Hetrikom sa blysol domáci veterán a kapitán Pavel Horváth.

Neúspešní z 3. predkola LM postúpili do play off Európskej ligy UEFA 2013/2014.

odvety 3. predkola LM 2013/2014:
FH Hafnarfjördur - Austria Viedeň 0:0
ČK: 62. Suttner (Austria)
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpila Austria/

Zenit Petrohrad - FC Nordsjälland 5:0 (1:0)
Góly: 28. a 90.+3 Širokov, 50. Hulk, 62. Danny, 68. Aršavin, ČK: 72. Neto (Zenit)
/prvý zápas: 1:0, do play off postúpil Zenit/

Metalist Charkov - PAOK Solún 1:1 (0:0)
Góly: 72. Blanco - 83. Necid
/prvý zápas: 2:0, do play off postúpil Charkov/

Šeriff Tiraspoľ - Dinamo Záhreb 0:3 (0:2)
Góly: 10. Fernandes, 27. Soudani, 61. Čop
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil Záhreb/

IF Elfsborg - Celtic Glasgow 0:0
/prvý zápas: 0:1, do play off postúpil Celtic/

Viktoria Plzeň - JK Nomme Kalju 6:2 (2:1)
Góly: 20., 44. a 62. Horváth (prvý z 11 m), 58. Tecl, 71. Hořava, 82. Wágner - 10. a 69. Quintieri
/za domácich M. Kozáčik odchytal celý zápas, M. Čišovský a M. Ďuriš odohrali celý zápas/
/prvý zápas: 4:0, do play off postúpila Plzeň/

Legia Varšava - Molde FK 0:0
ČK: 80. Ekpo (Molde)
/za domácich odchytal D. Kuciak celý zápas/
/prvý zápas: 1:1, do play off postúpila Legia/

SV Zulte-Waregem - PSV Eindhoven 0:3 (0:0)
Góly: 56. Matavž (z 11 m), 74. Bakkali, 90. Godeau (vlastný), ČK: 56. Colpaert (Waregem)
/prvý zápas: 0:2, do play off postúpil Eindhoven/