LM: Plzeň bude doma v odvete hájiť nádejnú remízu, Slavia vonku s náskokom

NETKY.SK • 31 Júl 2017, 15:43 • 2 min

Bratislava - Futbalisti Viktorie Plzeň si z minulotýždňového úvodného stretnutia 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 priviezli nádejný výsledok 2:2 z pôdy bukureštského FCSB. V stredajšej odvete, ktorá je na štadióne českého vicemajstra na rade o 20.15 h, sa ho pokúsia zúročiť na postup do nasledujúcej, už poslednej kvalifikačnej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže.

Plzenčania sú v tejto sezóne opäť pod trénerským vedením Pavla Vrbu. Jeho zverenci sa na medzinárodnú konfrontáciu naladili presvedčivým víťazstvom 4:0 nad Duklou Praha v sobotnom stretnutí 1. kola najvyššej domácej súťaže. Všetky štyri góly strelili už v prvom polčase, v druhom tak mohli zvoľniť a šetriť sa na odvetu LM proti bývalej Steaue. Stále im chýbal zranený slovenský brankár Matúš Kozáčik, jeho krajan Patrik Hrošovský hral v strede poľa s kapitánskou páskou a útočník Marek Bakoš sedel na lavičke náhradníkov.

"Pán Vrba by najradšej zakaždým víťazil 4:0, tak sme sa proste snažili," uviedol pre server iDnes.cz Lukáš Hejda. Ten už v 11. minúte otvoril strelecký účet Viktorie v novej ligovej sezóne. Chytal Aleš Hruška, ktorému kryl chrbát Petr Bolek. "Keď budem počítať aj Matúša Kozáčika, ktorý sa snáď čoskoro uzdraví, tak máme asi najsilnejšiu trojicu brankárov v lige. Verím, že na jeseň bude veľa zápasov a treba mať trojicu skúsených brankárov," povedal Vrba.

Pred Plzňou skončila v minulom ročníku najvyššej súťaže jedine Slavia Praha. Tá uspela v domácom prvom stretnutí 3. predkola nad BATE Borisov 1:0, najtesnejší náskok bude hájiť v stredu od 19.00 h na ihrisku bieloruského tímu. Rovnakým rezultátom zvíťazila aj nad Teplicami na štarte obhajoby českého titulu. V oboch dueloch zariadili úspechy pre Slaviu premenené pokutové kopy na začiatku, proti BATE sa v 20. minúte presadil Milan Škoda, s Teplicami už v 9. minúte rozhodol turecký legionár Halil Altintop.

Slovenský rozhodcovský podpis bude mať stredajší súboj medzi islandským FH Hafnarfjördur a slovinským NK Maribor. Od 20.30 h ho ako hlavný abriter povedie Peter Kráľovič, na čiarach mu pomôžu krajania Miroslav Benko a Erik Weiss.

Žreb play off o účasť v skupinovej časti LM sa uskutoční v piatok 4. augusta.