LM: Oslabený Paríž St. Germain vyradil FC Chelsea

NETKY.SK • 12 Marec 2015, 07:22 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti francúzskeho klubu Paríž St. Germain prenikli do štvrťfinále Ligy majstrov 2014/2015, keď v stredajšom odvetnom stretnutí na trávniku FC Chelsea uhrali postupovú remízu 2:2 po predĺžení.

V riadnom hracom čase sa duel skončil takisto ako prvý zápas 1:1. Postup hostí je o to cennejší, že od 31. min hrali bez svojej najväčšej hviezdy Zlatana Ibrahimoviča, ktorý videl červenú kartu, a neskôr zaostávali 0:1 aj 1:2. Najprv David Luiz dokázal v závere riadneho hracieho času odpovedať na gól domáceho Garyho Cahilla a v druhom predĺžení potom ďalší brazílsky obranca Thiago Silva vyrovnal po predchádzajúcej premenenej penalte Edena Hazarda, ktorú "vyrobil".

Výsledok stredajšieho odvetného osemfinálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2014/2015:
FC Chelsea (Angl.) - Paríž Saint-Germain (Fr.) 2:2 po predĺžení (1:1, 0:0) - prvý zápas 1:1, do štvrťfinále postúpil Paríž Saint-Germain
Góly: 81. G. Cahill, 96. E. Hazard (z pok. kopu) - 86. David Luiz, 114. Thiago Silva, ŽK: 37. Oscar, 52. Ramires, 73. Diego Costa - 33. Thiago Motta, 40. Matuidi, 73. David Luiz, 74. Verratti, ČK: 31. Ibrahimovič (Paríž Saint-Germain), rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Chelsea: Courtois - Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires (91. D. Drogba), N. Matič (84. Zouma) - Oscar (46. Willian), Fábregas, E. Hazard - Diego Costa
PSG: Sirigu - Marquinhos, David Luiz, T. Silva, Maxwell - Verratti (83. Lavezzi), Thiago Motta, Matuidi (83. Rabiot) - Cavani, Ibrahimovič, Pastore (118. Van der Wiel)