LM: Obhajca Bayern zostrelil Plzeň, Ibrahimovičov štvorgólový koncert

NETKY.SK • 24 Október 2013, 07:28 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru City potvrdili úlohu papierového favorita v stredajšom zápase D-skupiny Ligy majstrov na ihrisku CSKA Moskva, keď sa pod ich triumf 2:1 dvoma gólmi podpísal argentínsky legionár Sergio Agüero.

Skóre síce otvoril v 32. minúte domáci Zoran Tošič, už o dve minúty ale Agüero vyrovnal a ten istý hráč poslal City v 42. minúte presnou hlavičkou do vedenia. Po zmene strán sa už v chladnom počasí na štadióne Chimki skóre nemenilo. City tak majú na druhej priečke tabuľky po troch dueloch na konte šesť bodov, CSKA zaostáva o tri body.

Futbalisti českého majstra Viktorie Plzeň prehrali v druhom súboji D-skupiny na ihrisku obhajcu trofeje Bayernu Mníchov podľa očakávania vysoko 0:5. V základnej zostave trénera Pavla Vrbu nastúpili v Mníchove aj slovenský brankár Matúš Kozáčik a stopér Marián Čišovský, ktorí odohrali celý zápas, v 63. minúte naskočil do hry aj ďalší slovenský legionár "Viktorky" Michal Ďuriš. Favorit pod vedením Pepa Guardiolu už do polčasu strelil dva góly vďaka Franckovi Riberymu a Davidovi Alabovi, v druhom polčase skóre ešte prikrášlili opäť Ribery, Bastian Schweinsteiger a Mario Götze.

Francúzsky šampión Paríž St. Germain vybavil zápas C-skupiny na ihrisku Anderlechtu Brusel už do polčasu, pretože v priebehu 19 minút dal hetrik Švéd Zlatan Ibrahimovič. "Ibra" pridal v druhom polčase ešte aj štvrtý gól a "fialky" inkasovali debakel 0:5. V druhom zápase viedol Olympiakos Pireus, v drese ktorého odohral 56 minút slovenský reprezentačný stredopoliar Vladimír Weiss, po prvom polčase v Lisabone nad Benficou 1:0. Hostia napokon výhru, ktorá by im zabezpečila dôležité body v snahe postúpiť do jarného osemfinále, neudržali, lebo v 83. minúte vyrovnal na konečných 1:1 paraguajský útočník Oscar Cardozo. PSG má v tabuľke 5-bodový náskok na druhých Grékov.

Manchester United proti Realu

V A-skupine na Old Trafford nastúpil anglický majster Manchester United proti Realu Sociedad San Sebastian bez zraneného kanoniera Robina Van Persieho, ale zverenci Davida Moyesa aj napriek tomu vyhrali 1:0 a vedú skupinu so siedmimi bodmi, Španieli nemajú ani jeden. V druhom dueli domáci Bayer Leverkusen vysoko pokoril ukrajinský Šachtar Doneck 4:0 aj vďaka dvom gólom "fantóma" Stefana Kiesslinga a je druhý s jednobodovou stratou na "červených diablov".

Turecký Galatasaray v B-skupine rozhodol v Istanbule zápas s Kodaňou už do polčasu, keď dali góly Felipe Melo, Wesley Sneijder a Didier Drogba. V tabuľke mu po konečnej výhre 3:1 patrí druhé miesto za vedúcim Realom Madrid, ktorý v šlágri večera na Santiago Bernabeu pokoril talianskeho majstra Juventus Turín 2:1. Zverencov Taliana Carla Ancelottiho dostal do vedenia už v 4. minúte Cristiano Ronaldo, ktorý rutinérsky obišiel aj brankára, "Juve" ale vyrovnal vďaka Fernandovi Llorentemu. V 29. minúte ale Cristiano Ronaldo gólom z penalty opäť dostal "biely balet" do vedenia. Deväťnásobný európsky šampión potom vyťažil aj z vylúčenia Giorgia Chielliniho na začiatku druhého polčasu. Zahral si aj domáci Gareth Bale, ktorý vystriedal francúzskeho útočníka Karima Benzemu.

LM 2013/2014 - 3. kolo:

A-skupina

Bayer Leverkusen - Šachtar Doneck 4:0 (1:0)

Góly: 22. a 72. Kiessling, 50. Rolfes (z 11 m), 57. Sam, rozhodoval: Lannoy (Fr.)

Manchester United - Real S. San Sebastian 1:0 (1:0)
Gól: 2. Martinez (vlastný), rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

Tabuľka:
1. Manchester United 3 2 1 0 6:3 7
2. Bayer Leverkusen 3 2 0 1 8:5 6
3. Šachtar Doneck 3 1 1 1 3:5 4
4. Real S. San Sebastian 3 0 0 3 1:5 0

B-skupina
Galatasaray Istanbul - FC Kodaň 3:1 (3:0)
Góly: 10. Melo, 38. Sneijder, 45.+3 Drogba - 88. Claudemir, rozhodoval: Stavrev (Mac.)

Real Madrid - Juventus Turín 2:1 (2:1)
Góly: 4. a 29. Cristiano Ronaldo (druhý z 11 m) - 22. Llorente, ČK: 48. Chiellini (Juventus), rozhodoval: Gräfe (Nem.)

Tabuľka:
1. Real Madrid 3 3 0 0 12:2 9
2. Galatasaray Istanbul 3 1 1 1 6:9 4
3. Juventus Turín 3 0 2 1 4:5 2
4. FC Kodaň 3 0 1 2 2:8 1

C-skupina
Benfica Lisabon - Olympiakos Pireus 1:1 (0:1)
Góly: 83. Cardoso - 29. Dominguez, rozhodoval: Mallenco (Šp.)
/V. Weiss (Pireus) hral do 56. min a dostal ŽK/

Anderlecht Brusel - Paríž St. Germain 0:5 (0:3)
Góly: 17., 22., 36. a 62. Ibrahimovič, 52. Cavani, rozhodoval: Borbalán (Šp.)

CSKA Moskva - Manchester City 1:2 (1:2)
Góly: 32. Tošič - 34. a 42. Agüero. Rozhodoval: Hategan (Rum.)

Bayern Mníchov - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)
Góly: 25. a 61. Ribery, 37. Alaba, 64. Schweinsteiger, 90.+1 Götze, rozhodoval: Kelly (Ír.)
/za hostí M. Kozáčik odchytal celý zápas a dostal ŽK, M. Čišovský odohral celý zápas, M. Ďuriš nastúpil v 63. min./