LM: Neskórovali ani najvychýrenejší kanonieri, včerajšie osemfinálové zápasy priniesli gólové suchoty

NETKY.SK • 20 Február 2019, 10:07 • 2 min

BRATISLAVA - Ani v jednom u dvoch utorkových prvých dueloch osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 nepadol gól. Anglický FC Liverpool doma remizoval s nemeckým Bayernom Mníchov 0:0 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v súboji francúzskeho Olympique Lyon so španielskym FC Barcelona. Odvety oboch duelov sú na programe v stredu 13. marca v Mníchove resp. Barcelone.

V Liverpoole si diváci museli na prvú vážnejšiu šancu počkať približne do 33. min v ktorej po zblokovanom pokuse Nabyho Keitu získal loptu Sadio Mané, no jeho pokus tesne minul bránku hostí. Po hodine hry spoza šestnástky mieril tesne vedľa hosťujúci Serge Gnabry. Ďalší priebeh priniesol už len jednu vážnejšiu šancu, ale v 86. min hlavičku S. Maného zneškodnil Manuel Neuer.

V Lyone už prvý polčas priniesol niekoľko šancí na oboch stranách. V závere úvodnej desaťminútovky pohrozil Martin Terrier, ale Marc-André ter Stegen vytlačil jeho pokus na hornú žrď. O ďalších desať minút strelu hosťujúceho Ousmaneho Dembélého kryl domáci gólman Anthony Lopes. O. Dembélé nepochodil ani tesne pred polčasovou prestávkou, na opačnej strane Terrier pálil nad a ešte pred pauzou Sergio Busquets tesne minul.

Po zmene strán domáci Memphis Depay preveril pozornosť Ter Stegena, šancu hviezdneho útočníka Barcelony Lionela Messiho zase zneškodnil Lopes. V 70. min spálil veľkú šancu hosťujúci Luis Suárez, neskôr nepochodili ani Philippe Coutinho a Jordi Alba. V posledných minútach nenašli recept na domácich ani L. Suárez a Messi.

Výsledky utorkových prvých stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2018/2019 - odvety sú na programe 13. marca:

Olympique Lyon (Fr.) - FC Barcelona (Šp.) 0:0
Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)
Zostavy:
Lyon: Lopes - Dubois, Marcelo, Denayer, Mendy - Ndombele (84. Cheikh), Aouar - B. Traoré (69. Tousart), Depay, Terrier (76. Cornet) - M. Dembélé
Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto (81. A. Vidal), Busquets, Rakitič - Messi, Suárez, O. Dembélé (68. Coutinho)

FC Liverpool (Angl.) - Bayern Mníchov (Nem.) 0:0
Rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)
Zostavy:
Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, Fabinho, Robertson - Wijnaldum, Henderson, N. Keita (76. Milner) - Salah, Firmino (76. Origi), S. Mané
Bayern: Neuer - Kimmich, Süle, Hummels, Alaba - Thiago Alcántara, Javi Martínez, James Rodríguez (88. R. Sanches) - Gnabry (90.+ Rafinha), Lewandowski, Coman (81. Ribéry)