LM: Neapol s Benficou do osemfinále, Razgrad s cennou remízou s PSG

NETKY.SK • 7 December 2016, 07:32 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti SSC Neapol a Benficy Lisabon rozšírili zoznam osemfinalistov tohtosezónnej edície Ligy majstrov.

Neapol so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom vyhral utorňajší vzájomný duel 2:1 a stal sa víťazom B-skupiny, Benfice dopomohlo k istote postupu Dynamo Kyjev, ktoré rozprášilo Besiktas Istanbul 6:0.

Neapol sa po rozpačitom začiatku v Lisabone dostal do tempa a najmä vďaka Hamšíkovi si viackrát vytvoril aj zaujímavú kombinačnú možnosť. V 21. minúte síce Gabbiadini poslal hlavou loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil.

Po polčase sa obe mužstvá v aktivite vystriedali, futbalovejším dojmom však pôsobil taliansky tím, ktorý po hodine hry rozhodol o tesnom triumfe. Mertens vysunul elegantnou prihrávkou do behu Callejona a ten skóroval lobom ponad padajúceho brankára. Desať minút pred koncom pridal gólovú poistku po peknej individuálnej akcii v šestnástke Mertens. Benfica sa zmohla už len na zníženie, o ktoré sa zaslúžil Jimenez. Hamšík odohral 72 minút, následne ho na trávniku nahradil Piotr Zelinski.

Besiktasu stačilo v súbežne hranom stretnutí na pôde Dynama Kyjev akékoľvek víťazstvo na to, aby sa premiérovo prebojoval do vyraďovacej fázy LM. Svoju úlohu však nezvládol a o postup sa obral už v prvom polčase. Inkasoval až štyrikrát, navyše od 29. minúty hral bez vylúčeného Andreasa Becka. Rozhodnutý zápas prikrášlili domáci v druhom dejstve ďalšími dvomi gólmi po druhej červenej karte, ktorú videl Vincent Aboubakar.

Najväčší šláger stredajšieho programu sa hral v Mníchove, no v súboji Bayernu a Atletica Madrid išlo len o prestíž. Bayern si chcel napraviť reputáciu po senzačnej prehre 2:3 v Rostove a od začiatku mal hernú aj streleckú prevahu. Gólom ju potvrdil v 28. minúte efektným priamym kopom z hranice šestnástky Robert Lewandowski. Po zmene strán sa dominancia Bayernu na lopte ešte zvýšila, no gól už nepadol. Európsku ligu si z D-skupiny zahrá FK Rostov, ktorý v utorok remizoval s PSV Eindhoven 0:0.

Účastníci C-skupiny mali už pred duelmi 6. kola podelené všetky štyri priečky. Postup z prvého miesta potvrdila Barcelona, ktorá zdolala doma Borussiu Mönchengladbach 4:0. Katalánsky veľkoklub poslal do vedenia po efektnej narážačke v 16. minúte Lionel Messi, na začiatku druhého polčasu podčiarkol domácu prevahu hetrikom Arda Turan. Slovenský stredopoliar László Bénes nefiguroval na súpiske Borussie. Druhý postupujúci Manchester City remizoval so Celticom Glasgow 1:1, čo znamená, že účasť v EL si vybojoval Mönchengladbach.

Aj v áčku mali postupové miestenky svojich majiteľov. Hralo sa len o víťazstvo v skupine a tretiu priečku, ktorá zaručovala účasť v EL. Duel o prvú pozíciu napokon zvládol lepšie Arsenal Londýn, ktorý rozhodol duel na pôde FC Bazilej už v prvom polčase a po hetriku Lucasa Pereza triumfoval 4:1. Skupinu vyhral s dvojbodovým náskokom pred Parížom Saint Germain, ktorý doma len remizoval s Ludogorcom Razgrad 2:2. Senzačné víťazstvo outsidera odvrátil v 93. minúte Angel Di Maria. Bulharský šampión sa vďaka cennému bodu predstaví v Európskej lige.

6. kolo skupinovej fázy LM - sumáre:

A-skupina

FC Bazilej - Arsenal Londýn 1:4 (0:2)

Góly: 78. Doumbia - 8., 16. a 47. Perez, 54. Iwobi

Rozhodoval: De Sousa (Port.)

Paríž Saint Germain - Ludogorec Razgrad 2:2 (0:1)

B-skupina

Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 6:0 (4:0)

Góly: 9. Besedin, 31. Jarmolenko (z 11 m), 32. Bujalskij, 45.+3 Gonzalez, 60. Sydorčuk, 77. Moraes. ČK: 29. Beck, 56. Aboubakar (obaja Besiktas)

Rozhodoval: Thomson (Škót.)

Benfica Lisabon - SSC Neapol 1:2 (0:0)

Góly: 87. Jimenez - 60. Callejon, 79. Mertens

Rozhodoval: Lahoz (Šp.)