LM: Ibrahimovič kritizoval Blanca za systém na troch obrancov

NETKY.SK • 13 Apríl 2016, 11:19 • 2 min

MANCHESTER - Futbalový útočník Paríža Saint-Germain Zlatan Ibrahimovič po utorkovej nevydarenej odvete štvrťfinále Ligy majstrov na ihrisku Manchestru City kritizoval svojho trénera Laurenta Blanca.

Tridsaťštyriročnému švédskemu bombardérovi sa nepáčilo, že kouč sa rozhodol hrať systémom na troch obrancov. V defenzíve operovali Serge Aurier, Thiago Silva a Marquinhos. Nová taktika Parížanom nesedela a po prestávke sa vrátili k starému štýlu na štyroch obrancov. Ani to im však nepomohlo a prehrou 0:1 (prvý zápas 2:2) sa rozplynul ich sen získať "ušatú" trofej. "V prvom polčase sme hrali systémom, ktorý sme nikdy nevyskúšali. Išlo to tak, ako to išlo," povedal pre Canal+ Ibrahimovič, ktorému v nabitej vitríne úspechov stále chýba triumf v Lige majstrov.