LM: Čajkovského gól nepomohol, Cehlárik a Brejčák idú ďalej

NETKY.SK • 11 November 2015, 07:22 • 2 min

BRATISLAVA - Hokejisti Sparty Praha prehrali v odvetnom zápase osemfinále druhej edície Ligy majstrov na ľade Kärpät Oulu 1:4 a zo súťaže vypadli.

Doma pred týždňom zvíťazili "len" o dva góly 4:2. O jediný presný zásah pražského tímu sa zaslúžil slovenský obranca Michal Čajkovský, ktorý v 43. minúte znížil na 1:2. O postupe fínskeho majstra rozhodol v čase 59:11 Mika Pyorälä a odvrátil predĺženie. V drese Sparty hrali ďalší slovenskí hokejisti - obranca Juraj Mikúš a útočníci Andrej Kudra s Lukášom Cingeľom.

Z postupu medzi najlepších osem tímov sa naopak teší slovenský útočník Peter Cehlárik, ktorý pôsobí vo švédskom tíme Lulea Hockey. Bronzový medailista z tohtoročných MS do 20 rokov prispel gólom k víťazstvu obhajcu titulu v pomere 5:0 nad fínskym klubom Tappara Tampere, keď uzavrel skóre duelu. V prvom zápase vyhrala Tappara 2:1. Za Luleu nastupuje pravidelne aj obranca Christián Jaroš, no tentoraz na zápasovej súpiske nefiguroval.

Švajčiarsky HC Davos s obrancom Jánom Brejčákom zdolal v odvete Liberec 4:3 a potvrdil triumf 5:3 zo severu Čiech. Bílí Tygři mali v závere výhodu štvorminútovej presilovky a za stavu 3:3 to skúsili bez brankára. Z veľkého tlaku však nič nevyťažili a postup Davosu spečatil do prázdnej bránky svojím druhým gólom v zápase Dino Wieser. V bránke Liberca nastúpil Ján Lašák, ale v 25. minúte ho vystriedal Marek Schwarz. V druhej útočnej formácii sa predstavili Branko Radivojevič a Martin Bakoš, ale ani jeden z nich nebodoval.

Český majster HC VERVA Litvínov po domácom víťazstve 2:1 na ľade švédskej Frölundy vyhorel a po prehre 0:6 v Lige majstrov končí. Brankár Jaroslav Janus nechytal, v zostave Litvínova sa objavili obranca Tomáš Frolo a útočník František Gerhát.

Postup do štvrťfinále si vybojovali aj hokejisti Lukko Rauma, ktorí potvrdili víťazstvo 2:1 z ľadu švédskeho Djurgardenu a rovnakým skóre vyhrali aj doma. Za stavu 1:1 potrebovali hostia gól, ale inkasovali pri hre bez brankára.

Liga majstrov 2015/2016 - odvety osemfinále:

Kärpät Oulu - Sparta Praha 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Góly: 28. Laatikainen, 37. Niemi, 44. Aho, 60. Pyorälä - 43. ČAJKOVSKÝ

/prvý zápas 2:4, postúpilo Oulu/

Lukko Rauma - Djurgardens IF 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Gagnon (tr. strieľanie), 59. Koivisto - 37. Ahlén

/prvý zápas 2:1, postúpilo Lukko/

Lulea Hockey - Tappara Tampere 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Góly: 14. Fabricius, 17. Sylvegard, 51. a 55. Micflikier, 56. CEHLÁRIK

/prvý zápas 1:2, postúpila Lulea/

Skelleftea AIK - Eisbären Berlín 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Lundberg, 57. Forssell - 4. Nöbels

/prvý zápas 5:2, postúpila Skelleftea/

Storhamar - TPS Turku 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 33. Berglund – 14. Kumeliauskas, 60. Tallinder

/prvý zápas 3:4, postúpilo Turku/

HC Davos – Bílí Tygři Liberec 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)

Góly: 6. Walser, 10. D. Wieser (tr. strieľanie), 13. Jörg, 57. D. Wieser – 9. a 25. Jelínek, 30. Plutnar

/prvý zápas 5:3, postúpil Davos/

HV 71 Jonköping - Espoo Blues 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Góly: 29. Christensen - 30. Makkonen

/prvý zápas 3:1, postúpilo Espoo/

Frölunda Indians - HC VERVA Litvínov 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

Góly: 28. a 49. Abbott, 29. Lehkonen, 38. Stalberg, 44. Bengtsson, 55. Lasch

/prvý zápas 1:2, postúpila Frölunda/