LM: Bayern vyradil Juventus v predĺžení, do štvrťfinále aj Barcelona

NETKY.SK • 17 Marec 2016, 07:50 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona a Bayernu Mníchov skompletizovali v stredu osmičku štvrťfinalistov Ligy majstrov 2015/2016. Katalánsky obhajca trofeje potvrdil v osemfinálovej odvete postup triumfom 3:1 nad Arsenalom Londýn, prvý duel vyhral vonku 2:0. Juventus po remíze 2:2 v prvom zápase šokoval Bayern Mníchov na jeho ihrisku dvoma gólmi už v prvom polčase, domáci ale po zmene strán vyrovnali a napokon o ich výhre 4:2 v predĺžení rozhodli striedajúci hráči Thiago Alcántara a Coman.

Okrem Barcelony a Bayernu si už predtým postup medzi osmičku najlepších zabezpečili Real Madrid, VfL Wolfsburg, Paríž St. Germain, Atletico Madrid, Benfica Lisabon a Manchester City. Žreb štvrťfinále je na programe v piatok 18. marca v nyonskom ústredí Európskej futbalovej únie (UEFA).

Na Camp Nou začal v hustom daždi Arsenal nebojácne, no prvú veľkú šancu si vypracovali domáci - Ospina sa musel v 8. minúte predviesť pri streleckom pokuse Suáreza. Ešte väčšiu zneškodnil po štvrťhodine hry zoči-voči Messimu, no o chvíľu neskôr už bol bezmocný po spolupráci Suáreza s Neymarom - 1:0. Arsenal dal o sebe výraznejšie vedieť pred prestávkou. Najskôr si pýtal penaltu Iwobi, no spadol v šestnástke vlastnou vinou. V 39. minúte Elmenyho strelu domáca obrana zblokovala a o chvíľu hlavička Sáncheza skončila tesne vedľa. Londýnsky klub sa dočkal až krátko po prestávke, keď Elneny strelou z prvej z hranice šestnástky vyrovnal na 1:1. Ospina potom "čaroval" pri ďalšej šanci Messiho, no nádeje Arsenalu na zázrak definitívne pochoval v 65. minúte Suárez - akrobatickým volejom poslal Barcelonu do vedenia 2:1. Vzápätí trafil Welbeck konštrukciu domácej bránky. Domáci už potom kontrolovali náskok a ich výhru spečatil Messi. Katalánci sa tak deviatykrát za sebou dostali do štvrťfinále LM. Barcelona v prestížnej súťaži zaznamenala desiatu výhru v rade na domácom ihrisku a navyše neprehrala už 38-krát v sérii.

Bayern nastúpil do odvety bez zraneného Robbena, kouč Juventusu musel pred zápasom riešiť ešte početnejšie personálne absencie. Nemecký majster mohol rýchlo udrieť, no Vidal v 2. minúte nespracoval prienikovú prihrávku od Costu. Už o tri minúty neskôr prišla na druhej strane hrubá chyba domácej obrany, keď si Alaba nerozumel s Neuerom a Pogba bez problémov poslal z hranice šestnástky loptu do opustenej bránky - 0:1. Bavori sa po inkasovanom góle snažili o odpoveď, no cez prehustenú defenzívu sa presadzovali veľmi ťažko. Naopak, po necelej polhodine hry zakončil rýchlu kontru skvelým spôsobom Cuadrado a Juventus viedol šokujúco 2:0. Ešte pred prestávkou mohol ten istý hráč pridať tretí gól. Ani po zmene strán sa Bayern dlho nevedel dostať do potrebného tempa a jeho šance mohol na bod mrazu v 58. minúte poslať Morata, no hlavou trafil iba do Neuera. Až v 73. minúte dostal Bavorov späť do postupovej hry kanonier Lewandowski, ktorý znížil na 1:2 presnou hlavičkou po centri Costu. Mníchovčania potom vrhli sily do útoku a napokon sa dočkali v nadstavenom čase - Müller v 91. minúte vyrovnal na 2:2 a poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodli o postupe domácich striedajúci hráči, najskôr sa presadil v 108. minúte Alcantára a o dve minúty po ňom aj Coman.

Liga majstrov - odvety osemfinále - sumáre:

FC Barcelona - Arsenal Londýn 3:1 (1:0)

Góly: 18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny. Rozhodoval: Karasev (Rus.), ŽK: Arda Turan - Flamini, Gabriel, Alexis Sánchez, Giroud

zostavy a striedania:

Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Mascherano, Mathieu, Alba – Rakitič (77. Arda Turan), Busquets, Iniesta (72. Roberto) – Messi, Suárez, Neymar

Arsenal: Ospina – Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal – Flamini (45. Coquelin), Elneny – Iwobi (73. Giroud), Özil, Alexis Sánchez – Welbeck (73. Walcott)

/prvý zápas: 2:0, do štvrťfinále postúpila Barcelona/

Bayern Mníchov - Juventus Turín 4:2 (0:2) po predĺžení

Góly: 73. Lewandowski, 90.+1 Müller, 108. Thiago Alcántara, 110. Coman - 5. Pogba, 28. Cuadrado. Rozhodoval: Eriksson (Švéd.), ŽK: Kimmich, Vidal, Lewandowski, Thiago Alcántara, Bernat - Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonnucci, Cuadrado, Pereyra, Sturaro

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Benatia (46. Bernat), Alaba - Xabi Alonso (60. Coman) - Costa, Müller, Vidal, Ribéry (101. Thiago Alcántara) - Lewandowski

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Khedira (68. Sturaro), Pogba – Cuadrado (89. Pereyra), Hernanes, Sandro – Morata (72. Mandžukič)

/prvý zápas: 2:2, do štvrťfinále postúpil Bayern/