LM: Bayern Mníchov deklasoval Šachtar 7:0 a je vo štvrťfinále

NETKY.SK • 12 Marec 2015, 07:14 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti Bayernu Mníchov sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov 2014/2015. Nemecký veľkoklub si účasť v najlepšej osmičke mužstiev európskeho pohára číslo jeden zaistil stredajším vysokým víťazstvom 7:0 nad ukrajinským Šachtarom Doneck, s ktorým na jeho pôde v prvom meraní síl uhral bezgólovú remízu. Druhý večerný zápas Chelsea Londýn - Paríž SG sa po dvoch remízach 1:1 predlžuje.

Bayern sa už vo 4. minúte ujal vedenia, keď Olexandr Kučer v šestnástke nedovolene zastavil Götzeho a nariadenú jedenástku bezpečne premenil Müller - 1:0. Situáciu ukrajinského tímu navyše poriadne skomplikovalo prísne vylúčenie jedenástkového previnilca Kučera, najrýchlejšie v doterajšej histórii Ligy majstrov, po ktorom hrali hostia prakticky celý zápas o jedného muža v poli menej. V 24. minúte mohli Bavori poistiť vedenie, Lewandowski však trafil len do brvna. O desať minút Boateng upokojil favorita, keď z metra doklepol do siete pokus Müllera - 2:0. Prevaha Bayernu bola očividná, po prvom polčase mohol byť jeho náskok aj vyšší, no hráči nemeckého šampióna sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Na 3:0 zvýšil krátko po prestávke Ribéry strelou k vzdialenejšej žrdi a štvrtý zásah pridal onedlho Müller. Zápas sa zmenil na exhibíciu, na 5:0 zvýšil Badstuber, ďalšie góly pridali Lewandowski a Götze.

Odvetný zápas osemfinále LM 2014/2015 - sumár:

Bayern Mníchov - Šachtar Doneck 7:0 (2:0)

Góly: 4. a 52. Müller (prvý z 11 m), 34. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. Lewandowski, 87. Götze. Rozhodoval: Collum (Škót.), ŽK: Badstuber, Boateng - Douglas Costa, ČK: 3. Kučer (Šachtar)

/Prvý zápas: 0:0, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov/

zostavy a striedania:

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (19. Rode), Müller, Götze, Ribery (59. Bernat) - Lewandowski

Šachtar: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fred, Stepanenko - Douglas Costa (79. Wellington), Taison (9. Krivcov) - Alex Teixeira (70. Ilsinho), Luiz Adriano