LM: Bayern a Atlético Madrid prvými účastníkmi štvrťfinále

NETKY.SK • 12 Marec 2014, 07:30 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti nemeckého FC Bayern Mníchov a španielskeho Atlética Madrid sa stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov 2013/2014. Obhajcovia prvenstva z vlaňajšej sezóny Bavori remizovali v domácom odvetnom stretnutí osemfinále s hráčmi londýnskeho FC Arsenal 1:1, nerozhodný výsledok im v súčte s výhrou 2:0 na pôde súpera zabezpečil postup do ďalšej fázy. Madridčania, ktorí v prvom súboji na štadióne talianskeho AC Miláno zvíťazili 1:0, vyhrali v odvete pred vlastnými fanúšikmi 4:1.

Skóre duelu v Mníchove otvoril v 55. min stredopoliar Bayernu Bastian Schweinsteiger, o dve minúty neskôr zmazal manko hostí nemecký reprezentant v službách "kanonierov" Lukas Podolski. Ďalšie góly už diváci v Allianz Arene nevideli, v nadstavenom čase nepremenil pokutový kop striedajúci domáci kanonier Thomas Müller. Pred rokom v rovnakej fáze súťaže dokázal Arsenal v Mníchove vyhrať 2:0, postupu Londýnčanov vtedy zabránila domáca prehra 1:3.

Hráči Atlética Madrid vstúpili do odvetného zápasu aktívne a v 3. min vylepšil ich pozíciu gólom Diego Costa. Milánčanov vrátil do hry v 27. min presným zásahom Kaká, do prestávky však opäť naklonil misky váh na stranu domácich turecký záložník Arda Turan. Dvadsať minút pred koncom duelu zvýšil Raúl García na 3:1, v 85. min uzavrel skóre zápasu svojim druhým gólom Diego Costa a spečatil postup Atlética medzi elitnú osmičku LM.

Súhrn výsledkov utorkových odvetných stretnutí osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2013/2014:

Bayern Mníchov (Nem.) - Arsenal Londýn (Angl.) 1:1 (0:0), prvý zápas: 2:0 - do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov
Góly: 55. Schweinsteiger - 57. Podolski, rozhodoval: Moen (Nór.)
Zostavy:
Bayern: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Dante, Alaba - Schweinsteiger, Thiago Alcantara - Robben, Götze (59. Kroos), Ribéry (85. Thomas Müller) - Mandžukič
Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta (77. Gnabry), Oxlade-Chamberlain (84. Flamini) - Santi Cazorla, Özil (46. Rosický), Podolski - Giroud

Atlético Madrid (Šp.) - AC Miláno (Tal.) 4:1 (2:1), prvý zápas: 1:0 - do štvrťfinále postúpilo Atlético Madrid
Góly: 3. a 85. Diego Costa, 40. Arda Turan, 71. Raúl García - 27. Kaká, rozhodoval: Clattenburg (Angl.)
Zostavy:
Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, D. Godín, Filipe Luís - Arda Turan (78. C. Rodríguez), Gabi, Mario Suárez, Koke (82. Diego) - Raúl García (72. J. Sosa) - Diego Costa
AC Miláno: Abbiati - Abate, Rami, Bonera, Emanuelson - N. De Jong (78. S. Muntari), Essien (68. Pazzini) - Taarabt (46. Robinho), Poli, Kaká - Balotelli