LM: Atlético udržalo na uzde Bayern a má bližšie do finále

NETKY.SK • 28 Apríl 2016, 07:35 • 2 min

MADRID - Atlético sa prebojovalo medzi najlepšie európske kvarteto druhýkrát za ostatné tri roky. V roku 2014 prešlo cez FC Chelsea až do lisabonského finále, kde nestačilo na mestského rivala Real. Bayern dosiahol semifinále v piatej sezóne v rade. Bavori čelia v semifinále LM španielskemu súperovi piaty rok v sérii. Ostatné dve konfrontácie však pre nich nedopadli úspešne, stroskotali na neskorších víťazoch Reale Madrid a Barcelone.

Zo stredajšieho stretnutia ubehlo 11 minút, keď sa parádnou individuálnou akciou blysol domáci Saúl Ňíguez a svoj slalom pomedzi obrancov Bayernu s vniknutím do šestnástky zakončil presnou strelou k žrdi znamenajúcom prvý gól Atlética. Po polhodine hry sa predviedol útočný hrot madridského tímu Antoine Griezmann, jeho pokus zmaril brankár Bayernu Neuer. Nemecký multišampión bol v prvom polčase nevýrazný, ale po zmene strán Bavori pritlačili nohu na plyn. V 55. min krásna strela Davida Alabu skončila na brvne domácej bránky, o čosi neskôr zasiahol Jan Oblak po nebezpečnej hlavičke Javiho Martíneza. Bayern veľmi túžil vyrovnať. Jeho tréner Pep Guardiola na záverečných 25 minút poslal na ihrisko aj kanoniera Thomasa Müllera či ohnivého Francúza Francka Ribéryho. V 74. min sa zaskvel parádnou strelou Arturo Vidal, ale Oblak vytiahol ďalší výborný zákrok. Na druhej strane chýbalo málo, aby bolo 2:0. Fernando Torres streloou bez prípravy trafil ľavú žrď Neuerovej bránky. Záver Bayern nezvládol nervami, keďže jeho hráči videli v rozpätí šiestich minút tri žlté karty. Po tom, čo Atlético vo štvrťfinále udržalo na uzde Barcelonu, predviedlo výbornú defenzívu aj v prvom zápase proti Bayernu. Odveta je však otvorená.

Semifinále Ligy majstrov 29015/2016 - prvý zápas - streda:
Atlético Madrid (Šp.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:0 (1:0)
Gól: 11. Saúl Ňíguez, ŽK: 85. Saúl Ňíguez - 40. D. Costa, 82. Benatia, 83. Neuer, 88. Vidal (všetci Bayern), rozhodoval: Mark Clattenburg (Angl.), 52 000 divákov

Atlético: J. Oblak - Juanfran, Giménez, Savič, Filipe Luís - Saúl Ňíguez (85. Partey), Gabi, A. Fernández, Koke - Griezmann, F. Torres
Bayern: Neuer - Lahm, J. Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) - Xabi Alonso - Douglas Costa, Thiago Alcántara (70. T. Müller), Arturo Vidal, Coman (64. Ribéry) - Lewandowski