LM: Atletico opäť vyradilo obhajcu z Barcelony, do semifinále aj Bayern

NETKY.SK • 14 Apríl 2016, 07:48 • 2 min

BRATISLAVA - Futbalisti FC Barcelona neobhája titul v tohtoročnej edícii Ligy majstrov. Po víťazstve 2:1 doma prehrali v štvrťfinálovej odvete na pôde Atletica Madrid 0:2 a zopakovali scenár spred dvoch rokov, keď v tej istej fáze stroskotali na rovnakom súperovi.

Kvarteto najlepších európskych tímov s Manchestrom City a madridskou dvojicou Real, Atletico skompletizoval v stredu Bayern Mníchov, ktorý po výsledkoch 1:0, 2:2 vyradil Benficu Lisabon.

Atletico sa pustilo do Barcelony bez Fernanda Torresa, ktorý sa pripravil o odvetu minulotýždňovým vylúčením. V úvodných desiatich minútach to v pokutovom území hostí viackrát "zahučalo", ale bez gólového efektu. Barcelona sa nikam neponáhľala, snažila sa čo najdlhšie udržať loptu na kopačkách, no hrala s ňou predovšetkým v medzišestnástkovom priestore. Atletico naopak preferovalo aktívny pressing a v 36. minúte sa dočkalo gólu. Niguez zacentroval vonkajším priehlavkom z okraja šestnástky, Griezmann loptu hlavou nadvihol a presne umiestnil do brány.Až v závere polčasu sa k prvej strele na Oblaka dostala aj "Barca", Neymarov technický pokus z diaľky ale zneškodnil domáci brankár.

Atletico pokračovalo v hre na doraz. Po zmene strán podčiarklo svoj recept na Barcelonu, Carrascov hlavičkový oblúčik však skončil len na brvne. Až potom sa Katalánci prebudili, rozhýbali zasunutú domácu obranu a zvýšili obliehanie Oblakovej brány. Nasadenie Turana so Sergim Robertom oživilo ofenzívnu hru "Barcy", ktorá ovládla dianie pred pokutovým územím Atletica, v ňom však už dominovala skalopevná domáca defenzíva. Domáci zvládli záver najmä po taktickej stránke a v 88. minúte korunoval ich postup premenenou penaltou Griezmann. O dve minúty ešte Iniesta trafil na okraji šestnástky ruku jedného z domácich hráčov, hlavný rozhodca však vytiahol situáciu pred "vápno" a Messi namieril z dobrej pozície nad.

Bayern odštartoval v Lisabone napriek jednogólovému náskoku z prvého duelu aktívne. Rýchlymi kombináciami udržal domácich pod tlakom a mal zápas pevne v rukách, no agilný Müller sa v dobrej šanci z 20. minúty nepresadil. Aj preto udrelo na druhej strane, Eliseu poslal loptu do "vápna", kde sa v tiesni troch hráčov vrátane vybiehajúceho Neuera presadil hlavou Jimenez. Bayern sa však rýchlo otriasol a vzhľadom na pokračujúci tlak dosiahol obrat. V 38. minúte najskôr poslal odrazenú loptu do siete Vidal a po zmene strán ho dokonal Müller. Nemecký šampión neponúkol domácim veľa možností, štvrťhodinu pred koncom si však situáciu mierne skomplikoval, keď vyrovnal Talisca. Keďže Lewandowskému by v prípade žltej karty hrozila stopka v úvodnom semifinále, hosťujúci kouč ho nasadil až na záverečných päť minút, no výsledok sa už nezmenil.

Odvety štvrťfinále Ligy majstrov:

Atletico Madrid - FC Barcelona 2:0 (1:0)

Góly: 36., 88. Griezmann (druhý z 11 m). Rozhodoval: Rizzoli (Tal.). ŽK: Gabi, Godin, Correa, Koke - Suarez, Neymar, Iniesta, Turan

/prvý zápas 1:2 - postúpilo Atletico/

zostavy:

Atletico: Oblak - Juanfran, Godin, Lucas Hernandez, Filipe Luis - Koke, Fernandez (90.+3 Savič), Gabi, Saul Niguez - Carrasco (74. Teye), Griezmann (90. Correa)

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves (64. Sergi Roberto), Pique, Mascherano, Jordi Alba - Rakitič (64. Turan), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Benfica Lisabon - Bayern Mníchov 2:2 (1:1)

Góly: 27. Jimenez, 76. Talisca - 38. Vidal, 52. Müller. Rozhodoval: Kuipers (Hol.). ŽK: Carcela-Gonzalez, Almeida - Martinez

/prvý zápas 0:1 - postúpil Bayern/

zostavy:

Benfica: Ederson - Andre Almeida, Lindelöf, Jardel, Eliseu (88. Jovič) - Fejsa, Renato Sanches - Salvio (68. Talisca), Pizzi (58. Guedes), Carcela-Gonzalez - Jimenez

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Javi Martinez, Alaba - Vidal, Xabi Alonso (90. Bernat), Thiago Alcantara - Douglas Costa, Müller (84. Lewandowski), Ribery (90.+2 Götze)