Liverpool v derby rozdrvil Everton, Darmian zariadil triumf ManUtd

NETKY.SK • 21 Apríl 2016, 08:08 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti West Hamu United stále živia nádej na miestenku v budúcosezónnej edícii Európskej ligy či Ligy majstrov. V stredajšom dueli 30. kola anglickej Premier League zdolali na domácim ihrisku Watford 3:1 a zo šiestej pozície v tabuľke naďalej strácajú na piaty Manchester United tri body.

"Červení diabli" totiž nezaváhali a poradili si na Old Trafforde s Crystal Palace 2:0. Pod oba góly domácich sa podpísal taliansky obranca Matteo Darmian. Po jeho centri z ľavej strany si už v 4. minúte dal nešťastne vlastný gól írsky stopér hostí Damien Delaney a po prestávke upravil Darmian sám na dvojgólový rozdiel, keď po rohovom kope spracoval odrazenú loptu a presadil sa strelou z hranice šestnástky.

Ťahákom stredajšieho programu bolo liverpoolske derby, v ktorom domáci FC deklasoval Everton 4:0. "Karamelky" dohrávali zápas s 10 hráčmi, v 50. minúte videl červenú kartu Mori. Slovenský obranca v službách "The Reds" Martin Škrtel stále pauzuje pre problémy so slabinami, nesedel ani na lavičke náhradníkov.

Anglicko - Premier League - 30. kolo:

West Ham United - FC Watford 3:1 (2:0)

Góly: 11. Carroll, 45. a 53. Noble (oba z 11 m) - 64. Prödl, ČK: 90.+3 Amrabat (Watford) po 2 ŽK, 34.857 divákov.

Fc Liverpool - FC Everton 4:0 (2:0)

Góly: 43. Origi, 45.+2 Sakho, 61. Sturridge, 76. Coutinho, ČK: 50. Mori (Everton), 43.854 divákov.

Manchester United - Crystal Palace 2:0 (1:0)

Góly: 4. Delaney (vl.), 55. Darmian.