Liverpool so Škrtelom prekvapujúco podľahol Southamptonu

NETKY.SK • 21 September 2013, 18:22 • 2 min

LONDÝN - Slovenský obranca Martin Škrtel hral za "The Reds" do 72. minúty, potom ho vystriedal Luis Alberto.

Futbalisti FC Liverpool po výbornom vstupe do sezóny v anglickej Premier League pomaly strácajú lesk.

Po pondelkovej remíze 2:2 na ihrisku Swansea v sobotu prekvapujúco prehrali v 5. kole na domácom trávniku so Southamptonom 0:1. O jediný gól stretnutia sa postaral v 53. minúte chorvátsky reprezentant Dejan Lovren, ktorý sa presadil hlavičkou po rohovom kope.

Sériu troch prehier prerušili hráči Aston Villy, keď zvíťazili na ihrisku Norwichu gólom českého útočníka Libora Kozáka z 30. minúty 1:0. Birminghamský tím však mal aj šťastie, domáci Robert Snodgrass totiž v 7. minúte nepremenil pokutový kop.

Skvelý obrat predviedol Everton, ktorý ešte osem minút pred koncom zápasu prehrával na ihrisku West Hamu 1:2. Potom však po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy autor druhého gólu domácich Mark Noble a presilovku hostia okamžite využili - na 2:2 vyrovnal v 83. minúte svojím druhým presným zásahom Leighton Baines a päť minút pred koncom zariadil víťazstvo liverpoolskeho klubu striedajúci Romelu Lukaku.