Liverpool so Škrtelom nestačil v prvom zápase osemfinále na Bragu

NETKY.SK • 11 Marec 2011, 08:28 • 2 min

Anglický futbalový tím FC Liverpool v základnej zostave so slovenským stopérom Martinom Škrtelom prehral v úvodnom osemfinálovom súboji Európskej ligy na pôde Sportingu Braga 0:1. Odveta je na programe vo štvrtok 17. marca na Anfield Road.Portugalský tím išiel do vedenia v 18. minúte, keď brazílsky legionár Alan bezpečne premenil jedenástku nariadenú za faul Kyrgiakosa na Mossoroa. V 38. minúte zatriasol Silvio konštrukciou Reinovej bránky, ale inak zápas nepriniesol veľa vzruchu, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V druhom polčase sa hosťujúci "The Reds" hrajúci bez Stevena Gerrarda o čosi viac tlačili pred bránku súpera, ale nepodarilo sa im streliť vyrovnávajúci gól.Glasgow Rangers uhral na pôde PSV Eindhoven cennú bezgólovú remízu. Od 64. minúty hral v drese "jazdcov" slovenský krídelník Vladimír Weiss. V šlágri popredného nemeckého a španielskeho klubu prehral Leverkusen doma s Villarrealom 2:3. Do odvety tak pôjde vo výhodnejšej pozícii "žltá ponorka", ktorá v predošlej fáze prešla cez Neapol. V súboji bývalých víťazov Pohára UEFA (predchodca EL) prehral CSKA Moskva s FC Porto 0:1.

sumáre - osemfinále Európskej ligy, 1. zápasy:Bayer Leverkusen - FC Villarreal 2:3 (1:1)Góly: 33. Kadlec, 72. Castro - 42. Rossi, 70., 90.+4 NilmarPSV Eindhoven - Glasgow Rangers 0:0/V. Weiss (Gl. Rangers) nastúpil v 64. minúte/Sporting Braga - FC Liverpool 1:0 (1:0)Gól: 18. Alan (z 11 m)/M. Škrtel (Liverpool) hral celý zápas/CSKA Moskva - FC Porto 0:1 (0:0)Gól: 70. Guarin