Liverpool postúpil do osemfinále Pohára FA, nad Boltonom zvíťazil 2:1

NETKY.SK • 4 Február 2015, 22:49 • 2 min

LONDÝN - Futbalisti FC Liverpool sa prebojovali do osemfinále anglického Pohára FA. V stredajšom opakovanom 1/16-finálovom súboji "The Reds" so slovenským stopérom Martinom Škrtelom v zostave zvíťazili na pôde Boltonu Wanderers 2:1, hoci po hodine hry prehrávali.

V 58. minúte Škrtel fauloval vo vlastnej šestnástke Zacha Clougha a nariadenú jedenástku premenil islandský kanonier Eidur Gudjohnsen. Bolton však hral od 66. minúty bez vylúčeného hráča a víťazstvo neudržal, keď v 86. minúte prekonal jeho defenzívu Raheem Sterling. V nadstavenom čase sa na hostí usmialo šťastie, keď o ich postupe rozhodol Philippe Coutinho. Osemfinálovým súperom Liverpoolu bude londýnsky tím Crystal Palace.

sumár - 1/16 finále, opakovaný zápas:
Bolton Wanderers - FC Liverpool 1:2 (0:0)
Góly: 59. Gudjohnsen (z 11 m) - 86. Sterling, 90.+1 Coutinho, ČK: 66. Danns (Bolton)