Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. apr. 2021Marcel
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Podpredseda vlády SR Peter Pellegrini jednoznačne schvaľuje kohéznu politiku EÚ
Podpredseda vlády SR Peter Pellegrini jednoznačne schvaľuje kohéznu politiku EÚ
26.04.2017 07:34 Zahraničie
Ministri členských štátov EÚ sa zhodujú, chcú zachovať politiku súdržnosti aj po roku 2020
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.04.2017 07:34 Zahraničie

Ministri členských štátov EÚ sa zhodujú, chcú zachovať politiku súdržnosti aj po roku 2020BRUSEL/LUXEMBURG - Ministri členských krajín EÚ zodpovední za politiku súdržnosti (kohézie) sú jednotní v názore, že kohézna politika by mala pokračovať aj po roku 2020.


Uviedol dnes podpredseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) po skončení zasadnutia Rady EÚ pre všeobecné záležitosti v Luxemburgu. Pellegrini pre TASR pripomenul, že hlavnou témou dnešných rokovaní Rady ministrov bolo ako priblížiť politiku súdržnosti občanom EÚ. Dodal, že kohézia je vhodný nástroj na to, ako pozitívne prezentovať projekt EÚ a výhody členstva v EÚ.

 

Rada podľa jeho slov dnes prijala závery, v ktorých odporúča členským štátom viac a lepšie zviditeľňovať kohéznu politiku s jej pozitívnymi prínosmi pre Európanov. Pellegrini vo svojom vystúpení upozornil, že členské krajiny majú k dispozícii veľkú časť peňazí na publicitu a preto musia dávať veľký pozor ako tieto prostriedky účinne a moderne využiť.

 

"Nesmieme pokračovať v starých kampaniach, ktoré nezaberajú na ľudí, ale treba využiť moderné technológie, viac osloviť mladú generáciu a nehovoriť o číslach, ale napríklad o úspešných príbehoch. O tom, ako v ktorom meste a regióne konkrétny projekt zlepšil kvalitu života", vysvetlil podpredseda vlády. Spresnil, že tak, ako sa aj komerčná reklama prispôsobuje novým trendom, aj oficiálne kampane by mali rešpektovať túto skutočnosť a narábať s vyčlenenými zdrojmi na publicitu účinnejšie a účelnejšie.

 

Na otázku TASR, kto bude na Slovensku riadiť publicitu o výhodách kohéznej politiky, Pellegrini odpovedal, že v súčasnosti sa o publicitu tohto druhu stará každé ministerstvo zodpovedné za konkrétne projekty, najviac zdrojov je však v Operačnom programe Technická pomoc, ktorý má pod palcom Úrad vlády. Podľa jeho slov je logické prepojiť jeho úrad, ktorý má na starosti koordináciu čerpania eurofondov na Slovensku aj so zodpovednosťou za propagáciu kohéznej politiky a zdrojmi na to vyčlenenými.

 

Druhou závažnou otázkou kohéznej politiky EÚ je, či prežije rok 2020, keď skončí súčasné viacročné rozpočtové obdobie. Pellegrini ocenil, že dnešné diskusie o podobe budúcej politiky súdržnosti nadviazali na tie, ktoré koncom minulého roka viedlo slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. "Naprieč všetkými štátmi je jednota názorov. Už nikto neotvára otázku či je kohézia potrebná po roku 2020. Ale hovorí sa o tom, že sa treba sústrediť sa na jej kvalitatívne zmeny a na dopady brexitu a jeho dopad na výšku rozpočtu a na to, ako ju viac zjednodušiť a zacieliť na špecifické problémy členských krajín," opísal situáciu Pellegrini.

 

Podľa jeho slov však treba očakávať "ťažký boj" s ministrami financií EÚ a s Európskym parlamentom. Ako však dodal, všetci ministri zodpovední za kohéznu politiku, bez ohľadu na to, či sú z krajín čistých platiteľov alebo čistých príjemcov, vedú diskusie o kvalitatívnej forme budúcej kohéznej politiky.

 

"Musíme byť ako Slovensko pripravení na to, že po brexite bude rozpočet Únie iný a pravdepodobne už nebudeme mať opäť k dispozícii 15 miliárd eur, určite to bude menej, ale nejaké zdroje po 2020 určite vybojujeme a získame," uviedol v závere.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok