Lewandowski hviezdou finále nemeckého Superpohára

NETKY.SK • 18 August 2021, 10:36 • 2 min

NEMECKO – Robert Lewandowski opäť ukázal, kto je najlepším útočníkom v nemeckom futbale. Vo finále nemeckého Superpohára prispel dvoma gólmi k výhre Bayernu 3:1.

Bayern opäť zdolal Dortmund, Haaland sa nepresadil

Na domácom štadióne Borussie Dortmund sa odohralo tradičné derby medzi Dortmundom a nemeckým gigantom Bayernom Mníchov. Oba tímy predviedli útočný futbal a pre oko diváka bolo včerajšie finále skvelou pozvánkou na nový ročník Bundesligy

Do prvej šance sa dostali domáci, Jude Bellingham našiel krásnou prihrávkou Marca Reusa, ale nemecká brankárska jednotka Manuel Neuer pohotovým zákrokom zneškodnil obrovskú šancu.

Na druhej strane zahrozil Bayern zo štandardnej situácie, po ktorej sa prízemná centrovaná lopta poodrážala v šestnástke a nakoniec sa dostala k Lewandowskému, ale jeho zblokovaná strela putovala iba ponad bránu Dortmundu

Otvárací gól prišiel v závere prvého polčasu, keď si na výborný center Serga Gnabryho nabehol gólostroj Robert Lewandowski a pohotovou hlavičkou poslal Bayern do vedenia.

Druhý gól prišiel po prízemnej prihrávke, ktorú Lewandowski šikovne prepustil a legenda bavorského klubu Thomas Muller bez problémov zvýšil na 2:0.

V 64.minúte odpovedal Dortmund, kapitán Marco Reus sa dostal k lopte na hranici šestnástky a nádhernou strelou prekonal Neuera

Tretí a záverečný gól Bayernu prišiel po nešikovnej rozohrávke stopéra Akanjiho, ktorý pri vyvážaní lopty neustál súboj s Tolissom a lopta sa odrazila ku komu inému než Lewandowskému a ten nekompromisne prekonal brankára Kobela

Bayern tak obhájil triumf z roku 2020 a pripísal si prvú výhru sezóny v nasledovanejšom nemeckom derby.