Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Jozef Oklamčák a jeho aktivity
10. apr. 2021Igor
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Jozef Oklamčák a jeho aktivity. Otvorte časovú os udalostí.
Z ľ.: Jozef Oklamčák, exprezident Rudolf Schuster a prof. Viliam Fischer
Z ľ.: Jozef Oklamčák, exprezident Rudolf Schuster a prof. Viliam Fischer
11.11.2016 12:07 Osobnosti
"LEVY" OKLAMČÁK, prof. FISCHER, GOLONKA a prof. TRAUBNER s exprezidentom RUDOLFOM SCHUSTEROM
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.11.2016 12:07 Osobnosti

"LEVY" OKLAMČÁK, prof. FISCHER, GOLONKA a prof. TRAUBNER s exprezidentom RUDOLFOM SCHUSTEROMBRATISLAVA - Na Bratislavskom hrade otvorili výstavu fotografií Rudolfa Schustera s názvom "Štyri generácie Schusterovcov cez vnútrozemie Brazílie". Keď sa koná niečo významné v kultúrno - spoločenskej alebo v športovej oblasti, nechýbajú tam členovia ČESKOSLOVENSKÉHO LEVA - Oklamčák show sport temau.


Rovnako to bolo aj na tomto podujatí, kde okrem predsedu parlamentu Andreja Danka, podpredsedu Bélu Bugára a bývalého predsedu vlády Petra Colotku a ďalších osobností prijali pozvanie exprezidenta Rudolfa Schustera aj členovia ČESKOSLOVENSKÉHO LEVA,  Prof. Viliam Fischer, Jozef Golonka, prof. Pavel Traubner a Jozef Oklamčák.

Rudolf Schuster je známy svojou cestovateľskou a fotografickou vášňou. Počas svojej aktívnej kariéry precestoval takmer celý svet. Navštívil miesta, kam sa dostalo len málo turistov. Brazília je však prezidentovi veľmi blízka.  Od konca 20. rokov minulého storočia sa medzi brazílskych Indiánov dostali štyri generácie Schusterovcov. 

Po prvej expedícii, počas ktorej traja Medzevčania strávili v džungli z pôvodne plánovaných troch až osem mesiacov, sa k parecízskym Indiánom vrátil Rudolf Schuster v roku 1991, keď bol veľvyslancom ČSFR v Kanade. V 2001, len rok po ťažkej chorobe, išiel do vnútrozemia Brazílie s treťou generáciou, so synom,  s dcérou a so svojou manželkou. Štvrtú návštevu v roku 2014 iniciovala vnučka, ktorá si cestu do Brazílie po stopách predkov vybrala namiesto darčeka k 21. narodeninám.

Výstava rozdelená do štyroch častí mapujúcich cesty štyroch generácií Schusterovcov do Brazílie, zachytáva pomocou filmovej kamery a fotoaparátu obraz brazílskej džungle, flóry a fauny, život zlatokopov, hľadačov diamantov a najmä kmeňa parecízskych Indiánov. 

 

Pozrite si video TV MARKÍZA z relácie SMOTÁNKA a zažite atmosféru počas otvorenia výstavy fotografií prezidenta RUDOLFA SCHUSTERA

 

 

Ako nám povedal medzinárodne uznávaný odborník na ženskú krásu a prezident ČESKOSLOVENSKÉHO LEVA Jozef Oklamčák: "Každé stretnutie s Rudolfom Schusterom je pre mňa zážitkom a ziskávaním nových vedomostí. Nikdy nezabudnem na roky 1995 a 1996, keď bol garantom a predsedom poroty suťaže krásy MISS SLOVENSKEJ REPUBLIKY, ktorá sa konala v tomto období v Košiciach. Pretože okrem jeho dvoch vášní, cestovateľskej a fotografickej, máme aj jednú spoločnú a tou je pozitívny vzťah k ženám a k ženskej kráse"reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  Ivan Medveď, archívNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok